• 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Primera Division. Real Madryt - RCD Espanyol Barcelona 2-0 w 16. kolejce

Real Madryt pokonał Espanyol Barcelona 2-0 w meczu 16. kolejki Primera Division. "Królewscy" zostali liderem, ale stracili Ferlanda Mendy'ego, który obejrzał czerwoną kartkę. Z kolei "Papużki" pozostają bez gola na Santiago Bernabeu od 630 minut.

16. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-12-07 13:00 | Stadion: Estadio Santiago Bernabéu | Widzów: 64125 | Arbiter: S. Jaime Latre
Real Madryt
RCD Espanyol Barcelona
2
0
R. Varane 37'
K. Benzema 79'

Zinedine Zidane, trener "Królewskich" dokonał aż sześciu zmian w porównaniu z poprzednim meczem Primera Division.

W ataku tym razem Karimowi Benzemie partnerowało dwóch młodych Brazylijczyków - Vinicius junior i Rodrygo.

Real był zdecydowanym faworytem w starciu z Espanyolem, w którego barwach doszło do czterech zmian w porównaniu do pojedynku z Osasuną Pampeluna.

Jednym z wydarzeń sobotniego spotkania był fakt występu w barwach gości Wu Leia. To pierwszy Chińczyk, który wybiegł na murawę stadionu Santiago Bernabeu.

Innym sytuacja, że Real wybiegł na mecz w zielonych strojach, a nie jak zazwyczaj w białych. Chodziło o poparcie dla konwencji w sprawie zmiany klimatu.

W pierwszej połowie gospodarze częściej gościli pod bramką rywala. Aktywny był Vinicius junior, który trzy razy niepokoił Diega Lopeza, byłego bramkarza "Królewskich", jednak nie zdobył bramki.

Thibaut Courtois musiał interweniować tylko raz, po "główce" Estebana Granero, który również był związany z Realem.

Podopieczni Zidane’a prowadzenie objęli w 37. minucie. Federico Valverde znalazł podaniem Benzemę, który zagrał w pole karne do Casemiro. Brazylijczyk zachował się jednak po koleżeńsku, zostawiając piłkę będącemu w lepszej pozycji Raphaelowi Varane’owi. Francuz, który został pod bramką Espanyolu po wcześniejszym rzucie rożnym, przymierzył przy drugim słupku.

Chwilę później mógł z boiska wylecieć Vinicius junior. Młody Brazylijczyk, który już miał na koncie żółtą kartkę za atak na Diega Lopeza, sfaulował Davida Lopeza, ale sędzia Santiago Jaime Latre nie ukarał go ponownie.

W 53. minucie mogło być 2-0. Gospodarze wyprowadzili kontrę, Valverde podał do Benzemy, ale strzał Francuza nogą odbił Diego Lopez.

Jeszcze w 70. minucie Benzema stanął przed kolejną szansą, jednak, po podaniu od Viniciusa juniora, Francuz nie trafił w bramkę.

W końcu jednak Benzemie udało się podwyższyć wynik. W 79. minucie dostał podanie na wolne pole, zagrał do Valverdego, który świetne dośrodkował do wbiegającego w pole karne napastnika, a ten uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Diega Lopeza.

Real nie kończył jednak meczu w pełnym składzie. W 83. minucie czerwoną kartkę, w konsekwencji dwóch żółtych, zobaczył Ferland Mendy.

"Królewscy" wygrywając wykonali zadanie i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Przynajmniej do wieczora, kiedy swój mecz 16. kolejki rozegra FC Barcelona. "Duma Katalonii", która traci trzy punkty do Realu, zagra z Mallorcą.

Z kolei Espanyol nie przełamał się na Santiago Bernabeu. "Papużki" pozostają bez gola na tym stadionie już od 630 minut. Ostatni raz do siatki na obiekcie Realu piłkarze tego klubu trafili w sezonie 2013/14.

Fernando Calero Villa61′
63′ 83′ Ferland Mendy
Bernardo Espinosa
Sergio Ramos
Víctor Gómez Perea
 37′ Raphael Varane
David López Silva
Casemiro
Dídac Vilá Rosselló
71′ Toni Kroos
Sergi Darder Moll90′
74′ Federico Valverde
Esteban Granero15′ 73′
85′ Rodrygo Silva de Goes
Marc Roca Junqué
 79′ Karim Benzema
Lei Wu65′
17′ 85′ Vinicius Junior
Jonathan Calleri83′
Alphonse Areola
Andrés Tomás Prieto Albert
85′ Eder Gabriel Militao
Gonzalo Ávila Gordon
Álvaro Odriozola Arzallus
Adrià Giner Pedrosa
Alarcon Suarez Isco
Lluís López Mármol
71′ Luka Modrić
Pol Lozano Vizuete73′
85′ Brahim Abdelkader Díaz