Reklama

Reklama

Primera Division. Real Madryt i FC Barcelona pojadą razem na środowy mecz

Dwaj najwięksi rywale na hiszpańskiej ziemi Real i Barcelona już w środę zmierzą się w kolejnym El Clasico, które wywołuje wiele emocji. Napięta sytuacja w stolicy Katalonii może nieco zbliżyć obie ekipy, przynajmniej na chwilę. Okazuje się bowiem, że spędzą one ostatnie godziny przed meczem w tym samym hotelu, by potem wspólnie udać się na stadion.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu FC Barcelona - Real Madryt!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Pierwotnie Klasyk miał zostać rozegrany w sobotę 26 października. Został jednak przełożony ze względu na ogromne zamieszki na tle politycznym, które rozgorzały na terenie Barcelony.

Po niemal dwóch miesiącach na nowo pojawiły się obawy o bezpieczeństwo zawodników Realu i ich sprawny dojazd na stadion w dniu spotkania. Separatystyczna organizacja Tsunami Democratic wezwała zwolenników niepodległości Katalonii do stworzenia manifestacji uniemożliwiającej przeprowadzenie El Clasico, a chęć udziału w proteście zgłosiło ponad kilkanaście tysięcy osób.

Reklama

Mimo początkowych obaw mecz zostanie jednak rozegrany, a o bezpieczeństwo kibiców i piłkarzy zadba trzy tysiące policjantów.

Jednym z ich zadań będzie zapewnienie bezproblemowego dojazdu na stadion autobusów wiozących piłkarzy. Można się spodziewać, że autokar Realu stanie się obiektem ataków protestującego tłumu.

Pomóc "Królewskim" może... Barcelona, która - jak informuje kataloński dziennik Mundo Deportivo - mimo rozgrywania spotkania na własnym obiekcie, zdecydowała się zorganizować przedmeczowe zgrupowanie.

Piłkarze "Dumy Katalonii" będą stacjonować w hotelu Sofia, podobnie jak zawodnicy "Królewskich". Obie ekipy mają się jednak znajdować w oddzielnych częściach budynku, by nie spotykać się we wspólnych strefach.

Dodatkowo "Barca" i Real mają udać się na mecz razem, choć rzecz jasna w oddzielnych autobusach, co znacznie ułatwi służbom zabezpieczenie trasy przejazdu.

TB

Wyniki, terminarz i tabela Primera Division

Reklama

Reklama

Reklama