• 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Primera Division. Real Madryt - Getafe CF 1-0 w 33. kolejce

W meczu 33. kolejki Primera Division Real Madryt pokonał Getafe 1-0. Zwycięską bramkę, z rzutu karnego, zdobył Sergio Ramos. W efekcie "Królewscy" powiększyli przewagę nad Barceloną.

33. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-07-02 22:00 | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano | Arbiter: J. Martínez Munuera
Real Madryt
Getafe CF
1
0
S. Ramos 79'

Pierwszą dobrą okazję stworzyło Getafe. W 10. minucie Thibaut Courtois obronił strzał Mathiasa Olivery.

"Królewscy" poczuli się podrażnieni i przeszli do ataku. W 24. minucie Vinicius Junior zmarnował jednak sytuację sam na sam. 12 minut później David Soria obronił strzał Isco.

Jeszcze przed przerwą z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Raphael Varane. Zastąpił go Raphael Militao. W takim zestawieniu Real dokończył bezbramkową pierwszą połowę.

Podopieczni Zinedine’a Zidane’a od samego początku drugiej połowy zdecydowanie zaatakował. W 58. minucie znowu wykazał się Soria, tym razem broniąc strzał Luki Modricia.

Wydawało się, że Getafe zdoła wyrwać punkt Realowi. Jednak w końcówce cały plan podopiecznych Pepego Bordelasa. W 78. minucie Olivera faulował bowiem rywala w polu karnym. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Sergio Ramos.

Real pewnie utrzymał prowadzenie do końca meczu. Dzięki zwycięstwu odjechał Barcelonie na dystans czterech punktów i pewnie zmierza po mistrzostwo Hiszpanii.

David Soria
15′ Daniel Carvajal Ramos
Marc Cucurella Saseta69′
Ferland Mendy
Djené Dakonam Ortega
 79′ (k.) 26′ Sergio Ramos
Xabier Etxeita Gorritxategi
33′ Raphael Varane
Allan Romeo Nyom47′
64′ Alarcon Suarez Isco
Mathías Olivera Miramontes
Casemiro
Damián Nicolás Suárez Suárez52′ 75′
Toni Kroos
Mauro Wilney Arambarri Rosa83′ 84′
45′ 63′ Luka Modrić
Nemanja Maksimović
90′ Karim Benzema
David Timor Copoví1′ 84′
63′ Vinicius Junior
Jaime Mata Arnaiz72′ 75′
Alphonse Areola
Leandro Chichizola
33′ 47′ Eder Gabriel Militao
Marcos Lavín Rodríguez
Silva Junior Marcelo
José Manuel Rodríguez Benito
James Rodriguez
Fayçal Fajr84′
63′ Federico Valverde
Francisco Portillo Soler
Lucas Vázquez Iglesias
Florent Gregoire Poulolo
Brahim Abdelkader Díaz
David Remeseiro Salgueiro75′
63′ Marco Asensio Willemsen
Hugo Duro Perales69′
Gareth Bale
Jorge Molina Vidal75′
90′ 90′ Mariano Díaz Mejía
Amath Ndiaye
Luka Jović
Ángel Luis Rodríguez Díaz84′
64′ Rodrygo Silva de Goes