Reklama

Reklama

Primera Division. Real Madryt dogra sezon w ośrodku treningowym

Władze La Liga podały terminarz dwóch pierwszych kolejek hiszpańskiej Primera Division po przerwie związanej z pandemią. Potwierdzono też, że piłkarze Realu Madryt, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami klubu, dokończą sezon na stadionie w ośrodku treningowym.

Już wcześniej podano, że pierwszym meczem po wznowieniu rywalizacji będzie zaplanowane na 11 czerwca derbowe spotkanie Sevilla - Betis. Dwa dni później prowadząca w tabeli po 27 kolejkach Barcelona zmierzy się na wyjeździe z Realem Mallorca, a 14 czerwca będący wiceliderem Real Madryt podejmie Eibar. "Królewscy" w ramach następnej kolejki cztery dni później zagrają zaś u siebie z Valencią.

Stołeczna drużyna już pod koniec kwietnia wyraziła chęć, by wszystkie sześć pojedynków, które ma rozegrać w roli gospodarza, odbyły się na stadionie im. Alfredo di Stefano. Mogące pomieścić 6 tysięcy osób trybuny obiektu, który znajduje się na terenie ośrodka treningowego w Valdebebas, i tak pozostaną puste z uwagi na środki bezpieczeństwa związane z pandemią. 

Reklama

Przenosiny związane są z kilkoma względami. Głównie chodzi o modernizację słynnego stadionu Realu - Santiago Bernabeu (może pomieścić 80 tys. kibiców), poza tym dochodzi zmniejszenie kosztów organizacji spotkań i minimalizacja ryzyka zakażenia się koronawirusem.

"Królewscy" nie są jedynym zespołem, który zmieni domowy obiekt na ten czas. Levante w roli gospodarza zagra na obiekcie w gminie La Nucia, który oddalony jest o ponad 150 km od Ciutat de Valencia, na którym normalnie podejmuje rywali ta drużyna. Teraz stadion ten także czeka modernizacja.

Władze La Liga potwierdziły także wcześniejsze zapowiedzi dotyczące zakończenia sezonu. Ma to nastąpić 19 lipca. Spotkania mają się odbywać codziennie, a każdy zespół będzie miał minimum trzy doby przerwy między swoimi dwoma pojedynkami. Terminarz będzie aktualizowany w oparciu o prognozy pogody.

Prezes La Liga Javier Tebas zapowiedział też, że złożony zostanie również hołd ofiarom pandemii. Kibice będą zachęcani do nagrywania swoich owacji, a te materiały dźwiękowe będą odtwarzane na stadionach i podczas relacji telewizyjnych przez 20 minut w trakcie każdego meczu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL