• 6 .Cádiz CF (15 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (14 pkt.)
  • 8 .Granada CF (14 pkt.)

Primera Division: Real Madryt - CD Leganes 5-0

Real Madryt nie pozwolił daleko uciec Barcelonie na szczycie tabeli Primera Division. W środowym meczu 11. kolejki "Królewscy" rozbili 5-0 ostatnie w tabeli CD Leganes.

11. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-10-30 21:15 | Stadion: Estadio Santiago Bernabéu | Widzów: 53870 | Arbiter: C. Soto Grado
L. Jović 90'

Ekipa z Madrytu zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc zaledwie punkt do lidera z Barcelony.

Podopieczni Zinedine'a Zidane'a rozpoczęli strzelanie już w siódmej minucie, gdy Rodrygo z bliska posłał piłkę do siatki po zgraniu Karima Benzemy.

W ósmej minucie było już 2-0 dla "Królewskich". Kolejną asystę zaliczył Benzema, a Toni Kroos z kilku metrów podwyższył.

Przed przerwą gospodarze zdobyli jeszcze jedną bramkę, tym razem z rzutu karnego za faul bramkarza na Edenie Hazardzie. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Sergio Ramos, choć dopiero za drugim podejściem. Arbiter nakazał powtórzyć obronionego karnego, gdyż Juan Soriano za wcześnie ruszył z linii bramkowej.

W końcówce pierwszej połowy okazji do podwyższenia nie wykorzystał Benzema. Jego strzał obronił bramkarz Leganes.

Francuski napastnik Realu nie miał szczęścia także po godzinie gry, gdy po jego strzale piłka trafiła w słupek. Benzema trafił dopiero z karnego, po faul una Luce Modriciu.

Tuż przed końcem spotkania dzieła zniszczenia gości dopełnił Luka Jović, ustalając wynik meczu na 5-0.

Kévin Manuel Rodrigues56′
63′ Silva Junior Marcelo
Unai Bustinza Martínez41′ 72′
 24′ (k.) Sergio Ramos
Chidozie Collins Awaziem
Raphael Varane
Kenneth Omeruo
Casemiro
Jonathan Cristian Silva52′
 8′ 62′ Toni Kroos
Rodrigo Tarín Higón
75′ Federico Valverde
Christian Rivera Hernández62′
 7′ Rodrygo Silva de Goes
Óscar Rodríguez Arnaiz66′
 69′ (k.) 70′ Karim Benzema
José Luis García del Pozo56′
75′ Alarcon Suarez Isco