• 6 .Real Sociedad San Sebastián (30 pkt.)
  • 7 .Granada CF (28 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (26 pkt.)

Primera Division: Real Betis Sewilla - Valencia CF 1-2 w 33. kolejce

Valencia CF nie straciła szans na występ w Lidze Mistrzów w następnym sezonie. "Nietoperze" pokonały na wyjeździe Real Betis Sewilla 2-1 i tracą tylko dwa punkty do czwartego miejsca, które to gwarantuje.

33. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-21 20:45 | Stadion: Estadio Benito Villamarín | Widzów: 42263 | Arbiter: José María Sánchez Martínez
Real Betis Balompié
Valencia Club de Futbol
1
2
G. Lo Celso 78'
Gonçalo Guedes 45',49'

Valencia objęła prowadzenie w doliczonym czasie pierwszej połowy. Goncalo Guedes ściął z lewej strony do środka, wydawało się, również jego kolegom, że Portugalczyk za długo holuje piłkę, ale ten zdołał oddać strzał sprzed pola karnego, a spóźniony Pau Lopez nie zdążył jej wybić.

W 49. minucie było już 2-0 dla "Nietoperzy". Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, Dani Parejo znalazł Guedesa, który był niepilnowany przed polem karnym. Portugalczyk zdecydował się na strzał i znowu pokonał bramkarza Betisu.

Gospodarze kontaktową bramkę zdobyli w 79. minucie, kiedy Giovani Lo Celso wykorzystał rzut karny podyktowany po tym, jak po "główce" Sergio Leona, piłka trafiła w rękę Gabriela.

Chwilę później z boiska wyleciał Rodrigo, który zobaczył drugą żółtą kartkę i Valencia w końcowej fazie musiała grać w dziesiątkę.

Gabriel Armando de Abreu
58′ Zouhair Feddal Agharbi
Ezequiel Garay
55′ Héctor Junior Firpo Adames
José Luis Gaya Pena
58′ Aissa Mandi
Goncalo Guedes  45′, 49′ 77′
45′ Andres Guardado
Francis Coquelin
75′ Wilfrid Jaures Kaptoum
Denis Czeryszew34′
Sanchez Joaquin
Daniel Parejo
 78′ (k.) 73′ Giovani Lo Celso
Carlos Soler Barragán
69′ Jesé Rodríguez Ruiz
Facundo Roncaglia
75′ Diego Lainez Leyva
Ferran Torres García
69′ Sergio León Limones
Kevin Gameiro77′
58′ Lorenzo Jesús Morón García
Moreno Machado Rodrigo34′ 62′ 82′

Gościom udało się dowieźć prowadzenie do końca i z 52 punktami tracą tylko dwa do czwartego Getafe. Walka o udział w Lidze Mistrzów zapowiada się więc emocjonująco do końca sezonu.