• 6 .Real Betis Balompié (39 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 8 .Granada CF (33 pkt.)

Primera Division: Porażka Atletico Madryt z Osasuną

Zespół Atletico Madryt niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Osasuną 0-3 w niedzielnym spotkaniu 25. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Podopieczni Diego Simeone nie wykorzystali szansy na zrównanie się punktami z lokalnym rywalem - Realem.

Zawodnicy Atletico po środowym zwycięstwie na wyjeździe nad Milanem 1-0 w 1/8 finału Ligi Mistrzów zapewniali, że nie zlekceważą niedzielnego rywala w Primera Divison. Jednak na boisku od początku spotkania wydawali się być rozkojarzeni.

Już po 21. minutach przegrywali 0-2 po trafieniach Alvaro i Emiliano Armenterosa. Przed przerwą swoje trafienie dołożył Roberto Torres i stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Pampelunie.

Szansę na zrównanie się punktami z Realem, Atletico będzie miało w następną niedzielę, kiedy to w derbach Madrytu podejmie "Królewskich". Natomiast w tej kolejce Real wykorzystał również porażkę Barcelony, która w sobotę przegrała 1-3 Realem Sociedad.

Z kolei "Królewscy" po zwycięstwie z FC Elche 3-0 z dorobkiem 63 punktów objęli prowadzenie w tabeli i mają trzy punkty przewagi nad Atletico oraz Barceloną.

Primera Division - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Dowiedz się więcej na temat: Atletico Madryt | Osasuna Pampeluna | Primera Division | Koke