Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Szwecja (4 pkt.)
  • 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

Primera División. Pep Guardiola o pozostaniu Koemana w Barcelonie: Będzie lepiej

Były szkoleniowiec FC Barcelony Pep Guardiola mocno wsparł Ronalda Koemana i podkreślił, że wieść o pozostaniu Holendra w katalońskim klubie go ucieszyła.

Pep Guardiola jest przekonany, że Barcelona dobrze robi nie żegnając się z Ronaldem Koemanem po sezonie. Przez dłuższy czas trwały debaty i dywagacje, czy "Duma Katalonii" zwolni Holendra, czy też pozwoli mu nadal pracować z drużyną, mimo braku mistrzowskiego tytułu w ostatnim sezonie.

Hiszpański trener uważa, że Koeman zasłużył, by dać mu jeszcze czas. - To był bardzo trudny rok z racji pandemii. Mimo to, Barcelona grała bardzo dobrze przez znaczną część sezonu. Ronald zasługuje na to, by dać mu przepracować sezon z kibicami na trybunach - ocenił Guardiola.

Reklama

Opiekun Manchesteru City sam prowadził w przeszłości Barcelonę do wielkich sukcesów, ale nie uważa, że wszystko w pracy trenera przychodzi od razu. Dlatego popiera decyzję Joana Laporty o pozostawieniu Koemana na stanowisku. - Jestem bardzo dobrym przyjacielem Ronalda i bardzo się cieszę, że tak zdecydowano. Rozmawiałem zresztą z prezydentem Barcelony i jest przekonany do tej decyzji - podkreślił Guardiola. - Te drugie sezony pracy w danym klubie są zwykle lepsze, tym bardziej, że poznali się lepiej z drużyną.

Co ciekawe, Barcelona dopiero co zatrudniła dwóch były graczy Manchesteru City. Z Anglii do Katalonii przenieśli się Sergio Aguero i Eric Garcia. I o dziwo, Guardiola przyklasnął również temu ruchowi. - To dwa bardzo dobre transfery - przyznał były trener Barcy.

JK


Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | Primera Division | Pep Guardiola | Ronald Koeman

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje