Reklama

Reklama

Primera Division. Messi wydał komunikat w odpowiedzi na pismo La Liga

Ojciec i zarazem agent Lionela Messiego - Jorge - wydał komunikat, odpowiadając w ten sposób na pismo opublikowane przed kilkoma dniami przez władza La Liga. Czytamy w nim, że - zdaniem otoczenia piłkarza - wynosząca 700 mln euro klauzula odstępnego nie obowiązuje, a piłkarz może odejść za darmo.

Przypomnijmy - w ubiegłym tygodniu Messi poinformował zarząd FC Barcelona o chęci jednostronnego rozwiązania kontraktu, powołując się na klauzulę odejścia zawartą w umowie.

Barcelona nie zgodziła się jednak na to. Klub stwierdził, że termin, w którym piłkarz mógł wykorzystać wspomniany zapis, minął w pierwszej połowie czerwca, a jedyną możliwością na zerwanie kontraktu Argentyńczyka jest wpłata klauzuli wynoszącej 700 mln euro.

Z interpretacją "Dumy Katalonii" zgodziły się władze hiszpańskiej ekstraklasy, które w specjalnym komunikacie poinformowały, że umowa Messiego wciąż obowiązuje.

Reklama

Odmiennego zdanie jest jednak sam zawodnik oraz jego otoczenie. W podpisanym przez Jorge Messiego liście czytamy, że opiewająca na 700 mln euro klauzula nie ma zastosowania, ponieważ piłkarz na koniec sezonu 2019/20 poinformował o chęci rozwiązania kontraktu. Oznacza to najprawdopodobniej, że Argentyńczyk wciąż chce opuścić klub za darmo.

Autorzy listu zarzucają także władzom La Liga stronniczość oraz zastanawiają się, jaki kontrakt był przez nie analizowany.

Pismo powstało dzisiaj w siedzibie fundacji Messiego, w obecności jego ojca, brata, a także rodzinnych prawników.

Ojciec Messiego bardzo szybko doczekał się odpowiedzi ze strony La Liga, która jego interpretację nazwała "zbyt daleko idącą" oraz "wyrwaną z kontekstu". Przy okazji hiszpańska liga w kolejnym oświadczeniu podtrzymała swoje zdanie odnośnie ważności kontraktu Messiego w Barcelonie.

TB

Primera Division - sprawdź szczegóły

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy