Reklama

Reklama

Primera Division. Media: Eden Hazard kosztował Real Madryt nie 100, lecz 160 mln euro

Sensacyjne informacje dochodzą do nas z Belgii. Tamtejsza prasa ujawniła, że Eden Hazard kosztował Real Madryt nie 100 mln euro (plus ewentualne bonusy), jak początkowo sądzono, ale aż 160 mln euro.

Belgijski skrzydłowy dołączył do Realu latem ubiegłego roku z londyńskiej Chelsea. Sam piłkarz nalegał na przeprowadzkę do stolicy Hiszpanii, a "Królewscy" mieli niezłą pozycję negocjacyjną - Hazardowi pozostawał już tylko rok kontraktu. Dla angielskiej drużyny była to więc ostatnia szansa na wzbogacenie klubowego skarbca dzięki sprzedaży zawodnika.

Mimo to Real zapłacił za niego aż 100 mln euro plus ewentualne bonusy. Przynajmniej tak się początkowo wydawało.

Belgijski portal HLN dotarł bowiem do zaskakujących informacji, wedle których Hazard kosztował "Królewskich" aż 160 mln euro. Tę kwotą udało się ustalić dzięki zamieszaniu związanego z wypłatą rekompensaty za wyszkolenie.

Reklama

Wiadomość ta nigdy nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie klub AFC Tubize, w którym Hazard występował w latach 2003-05.

Zgodnie z regulaminem FIFA belgijska ekipa powinna zainkasować 0,5 procenta całej kwoty transferu, wypłacone w trzech ratach, podobnie jak kwota odstępnego na rzecz Chelsea.

Pierwsza transza wpłynęła na konto Tubize bezproblemowo. Problemy pojawiły się dopiero przy drugiej racie. Do jednego z niemieckich banków zwróciła się bowiem koreańska firma AFC Tubize SA, podszywając się pod klub, by w ten sposób wyłudzić pieniądze.

Belgijski klub chciał złożyć skargę, lecz interwencja Realu Madryt pozwoliła polubownie rozwiązać tę sprawę. Ujawniła jednak ona, że Tubize powinno otrzymać 800 tys. euro z tytułu transferu Hazarda, co oznacza, że cała transakcja zamknęła się w kwocie 160 mln euro.

Poszczególne raty wypłacane przez Real na rzecz Chelsea miały wynosić: 40 mln euro w 2019 roku, 56 mln w tym roku i 64 mln w roku 2021.

TB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy