• 6 .Sevilla FC (7 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (7 pkt.)
  • 8 .Valencia CF (7 pkt.)

Primera Division: Malaga CF - Real Madryt 0-1

Real Madryt po zaciętym boju pokonał Malagę 1-0 na La Rosaleda. Jedynego gola zdobył Cristiano Ronaldo w 23. minucie. Gospodarze ambitnie walczyli do końca, ale "Królewscy" obronili skromną zaliczkę.

Primera Division - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Piłkarz Malagi Bartłomiej Pawłowski nie znalazł się w kadrze meczowej.

Po pierwszych minutach coraz odważniej zaczęli grać gospodarze. "Królewscy" cofnęli się wobec wysokiego pressingu rywali, ale w 23. minucie objęli prowadzenie.

Cristiano Ronaldo dostał świetne podanie od Garetha Bale'a, zwodami wymanewrował obrońców i strzeli tak, że Wilfredo Caballero był bez szans.

Dziewięć minut później z boisko musiał opuścić kontuzjowany napastnik Realu - Karim Benzema. Zmienił go Angel Di Maria i to po jego podaniu, tuż przed przerwą, Ronaldo mógł zdobyć drugiego gola, lecz główkował obok słupka.

Di Maria jeszcze lepszą okazję wypracował w 51. minucie - Isco miał przed sobą już tylko bramkarza, ale strzelił fatalnie i piłka przeleciała wysoko ponad bramką.

Piłkarze Malagi nie zamierzali rezygnować z walki o przynajmniej punkt, a "Królewscy" cofnęli się zbyt głęboko i napięcie rosło. W 77. minucie Ronaldo mógł odebrać gospodarzom nadzieję na zdobycz punktową, jednak nie trafił piłki głową w świetniej pozycji. Z kolei w ostatnich pięciu minutach dwukrotnie jego strzały pewnie bronił Caballero.

"Królewscy" (70 pkt) przedłużyli do 30 serię meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach.

Malaga CF - Real Madryt 0-1 (0-1)

Bramka - 0-1 Cristiano Ronaldo (23.).