• 6 .Sevilla FC (7 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (7 pkt.)
  • 8 .Valencia CF (7 pkt.)

Primera Division. Levante - Real Madryt 0-2 w 5. kolejce

W meczu 5. kolejki Primera Division Real Madryt pokonał na wyjeździe Levante 2-0. Bramki dla "Królewskich" zdobyli - Vinicius Junior oraz Karim Benzema.

20-letni Brazylijczyk strzelił gola w 16. minucie - zgarnął piłkę strąconą po rzucie rożnym i technicznym strzałem z kilkunastu metrów pokonał bramkarza.

W 31. minucie mogło być już 1-1, lecz Thibaut Courtois popisał się fantastyczną interwencją po strzale Nikoli Vukczevicia.

W drugiej połowie obie ekipy miały kilka niezłych okazji. Sergio Ramos zdołał nawet trafić głową do siatki, lecz sędzia - po długiej analizie VAR - odgwizdał spalonego.

Wydawało się, że mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem Realu. W doliczonym czasie gry bramkę na 2-0 zdobył jednak Karim Benzema, pieczętując triumf "Los Blancos".