• 6 .Real Sociedad San Sebastián (31 pkt.)
  • 7 .Granada CF (28 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (27 pkt.)

Primera Division: Getafe CF - Sevilla FC 3-0 w 33. kolejce

W walce o Ligę Mistrzów Getafe CF pokonało Sevilla FC 3-0 w meczu 33. kolejki Primera Division. W spotkaniu na Coliseum Alfonso Pérez nie zabrakło kontrowersji, więc na pierwszy plan wysunął się sędzia Mateu Lahoz.

33. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-21 14:00 | Stadion: Coliseum Alfonso Pérez | Widzów: 11226 | Arbiter: A. Mateu Lahoz
Getafe CF
Sevilla FC
3
0
Mata 35'
Jorge Molina 45',53'

Przed spotkaniem Sevilla była czwarta, a Getafe piąte. W Hiszpanii cztery najlepsze drużyny występują w następnym sezonie w Lidze Mistrzów.

Oba gole w pierwszej połowie padły z rzutów karnych. W 35. minucie Jaime Mata wykorzystał "jedenastkę" po zagraniu ręką Franca Vazqueza.

Z kolei w doliczonym czasie gry mieliśmy kontrowersję. Bruno Gonzalez zgrywał piłkę głową w polu karnym, a ta trafiła w rękę skaczącego przed nim Sergio Escudero, ale najpierw odbiła się od głowy zawodnika Sevilli. Poza tym piłkarz gości skakał tyłem do rywala. Sędzia Mateu Lahoz oglądał całą sytuację na monitorze i przyznał "jedenastkę" dla Getafę. Poza tym Escudero za protesty obejrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Tym razem do rzutu karnego podszedł Jorge Molina i również nie dał szans Tomaszowi Vaclikowi.

Gospodarze prowadzenie podwyższyli w 53. minucie. Na prawej stronie Gaku Shibasaki podał do Maty, który wydaje się, że uniknął pozycji spalonej, a następnie wrzucił piłkę przed bramkę. Tam Simon Kjaer chciał ją wybić, jednak naciskany przez Molinę nabił wystawioną nogę rywala.

Siły wyrównały się w 74. minucie. Pierwotnie sędzia Lahoz pokazał Djené Dakonamowi żółtą kartkę za atak na Jesusie Navasie, ale potem obejrzał jeszcze sytuację na monitorze i anulował ten kartonik, wyciągając "czerwień". W powtórkach widać jak podeszwa Djene trafia w kolano Navasa.

Tomasz Vaclik
51′ Leandro Daniel Cabrera Sasía
Sergio Escudero33′ 45′
74′ Djené Dakonam Ortega
Sergio Gomez
50′ Bruno González Cabrera
Franco Damián Vázquez33′
61′ Gaku Shibasaki
Ibrahim Amadou23′ 67′
 45′ (k.), 53′ 77′ Jorge Molina Vidal
Ever Banega30′ 46′
Hugo Duro Perales
Wissam Ben Yedder
 35′ (k.) 38′ 85′ Jaime Mata Arnaiz
Aleix Vidal
77′ Mathieu Flamini
Roque Mesa Quevedo67′
61′ Francisco Portillo Soler
Marko Rog 69′
Samuel Sáiz Alonso
Bryan Gil Salvatierra
85′ Ángel Luis Rodríguez Díaz
Quincy Anton Promes46′

Zwycięstwo oznacza, że Getafe wraca na czwarte miejsce w tabeli Primera Division, a piąta Sevilla traci do niego dwa punkty.