Reklama

Reklama

  • 1 .Real Madryt (17 pkt.)
  • 2 .Sevilla FC (14 pkt.)
  • 3 .Atletico Madryt (14 pkt.)
  • 4 .Real Sociedad San Sebastián (13 pkt.)
  • 5 .Valencia Club de Futbol (11 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (10 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (10 pkt.)
  • 8 .FC Barcelona (9 pkt.)

Primera Division. FC Barcelona zgłosi weto i nie wróci do gry?

Gorące wieści dochodzą nas z Hiszpanii. Jak donoszą tamtejsze media, FC Barcelona poważnie zastanawia się nad zbojkotowaniem powrotu na boiska Primera Division, jeśli decyzja o wznowieniu rozgrywek zostanie podjęta zbyt wcześnie.

Każdy kolejny tydzień przerwy w rozgrywkach, spowodowanej pandemią koronawirusa, potęguje straty ponoszone przez wszystkie piłkarskie kluby.

Działacze poszczególnych krajów debatują na temat powrotu do gry, szukając optymalnych i - co najważniejsze - jak najbezpieczniejszych rozwiązań, by móc wznowić futbolową rywalizację.

Wydawać by się mogło, że wszystkie kluby wręcz palą się do gry, by załatać dziury w swoich budżetach. Okazuje się jednak, że jest inaczej...

Jak donosi kataloński "Sport" Barcelona bierze pod uwagę odmowę powrotu do zmagań ligowych, jeśli bezpieczeństwo piłkarzy będzie w jakimkolwiek stopniu zagrożone. Najważniejsze dla klubu jest bowiem zdrowie zawodników.

Reklama

O ile w miasteczku sportowym "Duma Katalonii" jest w stanie zapewnić drużynie niezbędną ochronę, o tyle w czasie wyjazdów na mecze nie jest to już takie oczywiste.

Prezes La Liga zdaje się nie podzielać troski Barcelony. Jego stanowisko jest klarowne: Jeśli zostanie podjęta decyzja o wznowieniu rozgrywek, a któraś z drużyn nie stawi się na murawie, zostanie ukarana walkowerem.

Tuż przed zawieszeniem rozgrywek "Blaugrana" wykorzystała potknięcie Realu Madryt i objęła prowadzenie w ligowej tabeli. Katalończycy wyprzedzają ekipę "Królewskich" o dwa punkty.

Można się więc zastanawiać, czy opublikowane przez "Sport" stanowisko Barcelony nie jest tylko próbą wywarcia wpływu i lobbowania za opóźnieniem startu rozgrywek. Trudno bowiem wyobrazić sobie, że "Duma Katalonii" zrezygnuje z walki o mistrzostwo ryzykując walkowerem, oddając w ten sposób tytuł swoim największym rywalom.

TB

Obecna tabela Primera Division - sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL