• 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

​Primera Division. FC Barcelona zakończyła sezon skromną wygraną

FC Barcelona wygrała 1-0 z SD Eibar i nieco bezbarwnym występem zakończyła sezon ligowy. "Blaugrana" grała bez wielu kontuzjowanych graczy, a także bez Leo Messiego.

Od samego startu meczu lepszy futbol prezentowała ekipa Eibar, choć atakowała nieco niezdarnie. Tak było w szóstej minucie, gdy szansę miał Kike Garcia, co poprzedziło nieporozumienie jego dwóch kolegów w polu karnym (jeden strzelił w drugiego).

W 30. minucie znowu Kike Garcia, tym razem w pełni indywidualną akcją, zagroził bramce Barcelony. Jego rajd, złamanie akcji z prawej flanki do środka i ponowne odejście w prawo połączone ze strzałem, nie przyniosły jednak powodzenia.

38. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-05-22 18:00 | Stadion: Estadio Municipal de Ipurúa | Arbiter: Santiago Jaime Latre
Norberto Murara Neto
76′ Roberto Antonio Correa Silva
Ronald Federico Araújo da Silva78′
76′ Paulo André Rodrigues de Oliveira
Sergino Gianni Dest
46′ Bryan Gil Salvatierra
Héctor Junior Firpo Adames23′ 46′
62′ Papa Kouly Diop
Moriba Kourouma Kourouma55′
Takashi Inui
Francisco António Machado Mota Castro Trincao46′
Enrique García Martínez
Ousmane Dembélé
77′ Sergio Enrich Ametller
Antoine Griezmann  81′
Jon Mikel Magunagoitia Blasco
Ignacio Peña Sotorres
76′ Pedro Bigas Rigo
Samuel Umtiti46′
62′ Sergio Álvarez Díaz
Matheus Fernandes Siqueira
José Luis García del Pozo
Miralem Pjanić74′
Aleix García Serrano
Ricard Puig Martí55′
46′ Sanchez Gil Pedro Leon
Martin Braithwaite Christensen46′
76′ Alejandro Pozo Pozo
Konrad De La Fuente
77′ Enrique González Casín

Yoshinori Muto

"Duma Katalonii" grała przeciętnie

Przez większość czasu "Duma Katalonii" grała, co najwyżej przeciętnie, ale w końcówce to właśnie goście przechylili szalę na swoją korzyść. Zrobił to Antoine Griezmann, który na dziewięć minut przed końcem podstawowego wymiaru gry, ustalił końcowy wynik na 1-0.

W innych meczach rozstrzygnęło się, kto w sezonie 2020/21 sięgnął po mistrzostwo Hiszpanii. Atletico Madryt pokonało Real Valladoid 2-1, a Real Madryt ograł 2-1 Villarreal. Takie rezultaty w ostatniej ligowej kolejce dały tytuł Atletico, ekipa z Barcelony zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu.