• 6 .Sevilla FC (7 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (7 pkt.)
  • 8 .Valencia CF (7 pkt.)

Primera Division. FC Barcelona - Sevilla FC 1-1 w piątej kolejce

FC Barcelona zremisowała z Sevilla FC 1-1 w meczu kończącym piątą kolejkę Primera Division. Obie drużyny straciły pierwsze punkty w tym sezonie.

Sevilla wyszła na prowadzenie w ósmej minucie. Goście krótko rozegrali rzut rożny, Suso dośrodkował w pole karne, gdzie Jules Koundé nie trafił dobrze piłki głową, ale ta spadła pod nogi Luuka de Jonga, który przymierzył potężnie pod poprzeczkę. To był pierwszy gol stracony przez "Dumę Katalonii" w tym sezonie Primera Division.

Gospodarze wyrównali dwie minuty później. Lionel Messi zagrał piłkę za plecy obrońców w kierunku Jordiego Alby, Jesus Navas próbował w tym przeszkodzić, uprzedził zawodnika Barcelony, ale wystawił piłkę do nadbiegającego Philippe Coutinho, który trafił do siatki.

W 64. minucie Sevilla mogła znowu prowadzić. Akcję lewą stroną przeprowadził Youssef En-Nesyri, który dośrodkował, a Ronald Araujo instynktownie nastawił stopę, trafiając w poprzeczkę własnej bramki.

Barcelona starała się jeszcze zmienić wynik, ale bez powodzenia.