• 6 .Cádiz CF (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Primera Division: FC Barcelona - RCD Mallorca 5-0

Mimo nieobecności leczącego kontuzję ścięgna udowego Leo Messiego FC Barcelona rozgromiła ostatni w tabeli zespół RCD Mallorca 5-0. Hat-tricka ustrzelił Cesc Fabregas. W drugiej połowie po długiej przerwie spowodowanej chorobą nowotworową na boisku pojawił się Eric Abidal.

Grająca bez kontuzjowanego Messiego Barcelona od początku osiągnęła ogromną przewagę, ale na gola kibice na Camp Nou czekali do 20. minuty.

Cesc Fabregas wymienił piłkę z Alexisem Sanchezem, a potem ze stoickim spokojem pokonał Dudu Aouate'a.

Minęły dwie minuty, a Barca prowadziła już 2-0. Tym razem uderzał Fabregas, Aouate odbił piłkę, a nadbiegający z prawej strony Alexis wpakował ją do bramki.

W 37. minucie hiszpańsko-chilijski duet błysnął po raz trzeci. Tym razem asystował Sanchez, a Fabregas zdobył swoją drugą bramkę w meczu. A po dwóch minutach? Długą piłkę zagrał Fabregas, a przyjął ją i skierował do siatki Alexis.

Po pierwszej połowie Barcelona prowadziła 4-0, a Fabregas i Sanchez mieli na koncie po dwie bramki i dwie asysty.

Ledwo zaczęła się druga część spotkania, a Fabregas już miał na koncie hat-tricka. Tym razem dla odmiany podawał mu Andres Iniesta.

W 70. minucie w miejsce Gerarda Pique na boisku w oficjalnym meczu po 402 dniach przerwy pojawił się Eric Abidal. Francuz przed rokiem przeszedł operację przeszczepu wątroby. Gdy wchodził na boisko kibice zgotowali mu owację na stojąco.

W końcówce spotkania zupełnie rezerwowy już wtedy skład Barcelony bawił się z autsajderem tabeli. Goście stworzyli kilka niezłych sytuacji, ale brakowało im skuteczności.

Barca przewodzi ligowej tabeli z 13 punktami przewagi nad Realem Madryt.

FC Barcelona - RCD Mallorca 5-0. Raport meczowy