• 6 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (16 pkt.)
  • 8 .FC Barcelona (15 pkt.)

Primera Division. FC Barcelona mistrzem Hiszpanii

Bramka Lionela Messiego zapewniła Barcelonie wygraną 1-0 z Levante i mistrzostwo Hiszpanii. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek drużyna z Katalonii ma dziewięć punktów przewagi nad Atletico Madryt.

Zobacz wyniki hiszpańskiej Primera Division

Zespół z Madrytu co prawda pokonał w sobotę 1-0 Real Valladolid, ale Barcelona miała wszystko we własnych rękach. Trener Alejandro Valverde z powodu zbliżającego się półfinału Ligi Mistrzów dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom - na ławce usiedli m.in. Messi czy Sergio Busquets.

To jednak Argentyńczyk zdecydował o zwycięstwie Barcelony. Wszedł na boisko na początku drugiej połowy i w 62. minucie trafił do siatki po asyście Arturo Vidala. Dzięki temu trafieniu piłkarze z Katalonii po ostatnim gwizdku odtańczyli na murawie taniec zwycięstwa.

Wcześniej świetne okazje dla Barcelony mieli Luis Suarez i Philippe Coutinho. Z kolei przed szansą na wyrównanie stanął José Luis Morale, ale nie trafił do bramki w sytuacji sam na sam. Z kolei tuż przed końcem Barcelonę uratował słupek po strzale Enisa Bardhiego.

To 26. tytuł mistrza Hiszpanii dla Barcelony. Zespół z Katalonii w ostatnich latach zdominował Primera Division - to jego ósmy tytuł w 11 ostatnich latach.

Mecz, który zdecydował o mistrzostwie dla Barcelony, z trybun oglądało ponad 91 tys. widzów.

35. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-27 20:45 | Stadion: Camp Nou | Widzów: 90603 | Arbiter: Ricardo De Burgos Bengoetxea
Antonio Manuel Luna
70′ Gerard Pique
Rúben Miguel Nunes Vezo58′
77′ Nelson Semedo
Roberto Suárez Pier
46′ Philippe Coutinho
Jose Campana
14′ Ivan Rakitić
Rubén Rochina Naixes56′ 84′
73′ Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Nikola Vukcevic65′
Arturo Vidal
Borja Mayoral Moya
84′ Ousmane Dembélé
David Remeseiro Salgueiro
Luis Suarez
Moses Daddy Simon46′
Jasper Cillessen
Oier Olazabal
84′ Sergi Roberto
Erick Cathriel Cabaco Almada
Samuel Umtiti
Pedro López Muñoz
Carles Aleña Castillo
Enis Bardhi65′
73′ 90′ Sergio Busquets
José Luis Morales Nogales46′
46′  62′ Lionel Messi