• 6 .Sevilla FC (8 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (8 pkt.)
  • 8 .Real Club Deportivo Mallorca (8 pkt.)

Primera Division. FC Barcelona - Getafe CF 2-1 w 24. kolejce

W 24. kolejce Primera Division Barcelona pokonała Getafe 2-1. "Duma Katalonii" nie zagrała najlepiej, ale kiedy trzeba było, podkręciła tempo i zdobyła bramki.

24. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-15 16:00 | Stadion: Camp Nou | Widzów: 78814 | Arbiter: Guillermo Cuadra
Ángel 66'

Na początku meczu Barcelona miała problemy. W 22. minucie boisko opuścił Jordi Alba. Z powodu kontuzji Hiszpan nie był w stanie kontynuować gry.

Dwie minuty później do siatki trafił Allan Nyom. Po weryfikacji VAR gol jednak nie został uznany. We wcześniej fazie akcji był faul i na tablicy wyników nadal pozostały dwa zera.

Zmieniło się to w 33. minucie. Po słabym początku piłkarze "Dumy Katalonii" wzięli się do roboty i zdobyli bramkę. Lionel Messi zagrał prostopadle w pole karne, do wbiegającego Antoine’a Griezmanna. Francuz tylko trącił piłkę obok bramkarza i dał swojemu zespołowi prowadzenie.

Sześć minut później wynik podwyższył Sergi Roberto. Z lewej strony zagrał Junior Firpo, który zastąpił Albę, a akcję, strzałem w "krótki róg" zamknął Hiszpan i do przerwy Barcelona prowadziła.

W drugiej połowie to się nie zmieniło, choć Getafe strzeliło kontaktowego gola. W 66. minucie, po wrzutce z prawej strony, ładnym strzałem z woleja popisał się Angel.

Barcelona utrzymała prowadzenie i ma tyle samo punktów, co Real Madryt. Rozegrała jednak mecz więcej niż "Królewscy", którzy w niedzielę zmierzą się z Celtą Vigo.

David Soria
22′ Jordi Alba
Marc Cucurella Saseta
Gerard Pique
Djené Dakonam Ortega
 39′ Sergi Roberto
Xabier Etxeita Gorritxategi
49′ Samuel Umtiti
Allan Romeo Nyom
Sergio Busquets
Mathías Olivera Miramontes52′
Frenkie de Jong
Mauro Wilney Arambarri Rosa
75′ Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Oghenekaro Etebo67′
Lionel Messi
Nemanja Maksimović
 33′ Antoine Griezmann
Jorge Molina Vidal52′
85′ 85′ Anssumane Fati
Jaime Mata Arnaiz73′
Norberto Murara Neto
Leandro Chichizola
Ronald Federico Araújo da Silva
Erick Cathriel Cabaco Almada
22′ 82′ Héctor Junior Firpo Adames