Reklama

Reklama

Primera Division. "El Pais": Kibice wrócą na trybuny we wrześniu

Polski rząd, w porozumieniu z PZPN-em postanowił wpuścić kibiców, do 25 procent pojemności stadionów, już od 19 czerwca. W Hiszpanii nie jest tak różowo z pandemią. Kibice wrócą na trybuny stadionów piłkarskich dopiero od początku przyszłego sezonu, tj. od 12 września - donosi dziennik "El Pais".

W Hiszpanii fani początkowo będą mogli wypełnić najwyżej 30 procent dostępnych miejsc.


Poparcie dla tych planów muszą jeszcze wyrazić odpowiednie władze w Hiszpanii. Według planów, wszelkie ograniczenia mają być zniesione dopiero w styczniu 2021 roku.

"Wraz z Bundesligą jesteśmy liderami, jeśli chodzi o pracę nad powrotem do gry. Teraz zapełnimy stadiony ludźmi. Nie wcześniej i nie później - w 2021 roku wrócimy do +normalnej normalności+" - powiedział Javier Tebas, szef zarządzającej rozgrywkami La Ligi.

W Polsce kibice mają być wpuszczani na stadiony od 19 czerwca. Na początku będą mogli zapełnić najwyżej 25 procent pojemności stadionów. W czerwcu z trybun będzie można obejrzeć także mecze m.in. ligi rosyjskiej.

Reklama

Obecny sezon w Hiszpanii jest wstrzymany od marca z powodu pandemii koronawirusa. Ma zostać wznowiony 11 czerwca przy pustych trybunach. Od poniedziałku drużyny będą mogły trenować w pełnych składach.

Po 27 kolejkach w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy prowadzi Barcelona, która ma dwa punkty przewagi nad Realem Madryt. Trzecia Sevilla do lidera traci już 11 punktów.

Zobacz szczegóły z Primera Division!


mm/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL