• 8 .Valencia CF (7 pkt.)

Primera Division. Eduardo Berizzo we wtorek przejdzie operację

U szkolenowca Sevilli Eduardo Berizzo stwierdzono raka prostaty i 48-latek w ten wtorek ma przejść operację. W tym czasie na ławce trenerskiej drużyny zastępować go będzie drugi trener Ernesto Marcucci.

Primera Division: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Piłkarze o chorobie Berizzo dowiedzieli się w przerwie meczu Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Sevilla przegrywała wtedy 0-3, by w drugiej połowie doprowadzić do remisu.

W Hiszpanii wszyscy byli wstrząśnięci informacją o chorobie szkoleniowca. FC Barcelona, która miała doświadczenie w podobnych sprawach przy chorobie Tito Vilanovy i Erica Abidala, zaproponowała pomoc trenerowi Sevilli, oferując nawet dostępność własnego sztabu medycznego.

Powrót Eduardo Berizzo do pracy będzie zależny od postępów w leczeniu. Klub poinformował, że szkoleniowiec we wtorek przejdzie operację i zacznie prowadzić z powrotem drużynę tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.