Reklama

Reklama

  • 1 .Real Sociedad San Sebastián (20 pkt.)
  • 2 .Real Madryt (17 pkt.)
  • 3 .Atletico Madryt (17 pkt.)
  • 4 .Sevilla FC (14 pkt.)
  • 5 .CA Osasuna (14 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (13 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (13 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (12 pkt.)

​Primera Division. Diego Costa skazany na karę więzienia?

Czarne chmury zawisły nad Diego Costą. Napastnik Atletico Madryt i reprezentacji Hiszpanii prawdopodobnie zostanie skazany na karę więzienia w zawieszeniu. Powodem kłopotów piłkarza są oszustwa podatkowe.

W najbliższy czwartek piłkarz ma stanąć przed sądem w Madrycie. Hiszpańskie media donoszą, że prokuratura będzie domagać się dla niego sześciu miesięcy więzienia. Wiele wskazuje na to, że taki wyrok zapadnie, ale wykonanie kary zostanie zawieszone.

Niemal pewna jest również wysoka grzywna. Diego Costa odpowie w ten sposób za nieuczciwe postępowanie z 2014 roku. Przeszedł wówczas z Atletico Madryt do Chelsea Londyn. Jak twierdzą organa ściągania, zataił wówczas kwotę, jaką otrzymał za prawa do swojego wizerunku.

Wedle informacji "Mundo Deportivo" piłkarz o brazylijskich korzeniach nie uiścił podatków na łączną kwotę przekraczającą milion euro. Na kontraktach reklamowych zarobił wielokrotność tej kwoty. Nie wiadomo, czy na rozprawie przyzna się do winy. Jego prawnicy na razie nie komentują sprawy.

Reklama

Diego Costa nie musi czuć się szczególnie napiętnowany. W podobnych tarapatach znajdowali się już Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Obaj z powodu braku rozliczeń z fiskusem zostali skazani na blisko dwa lata więzienia w zawieszeniu.   

31-latek wrócił z Chelsea do Atletico przed dwoma laty jako dwukrotny mistrz Anglii. W tym sezonie zmaga się głównie z kłopotami zdrowotnymi. Zaliczył tylko 19 gier, zdobył dwie bramki i dołożył do tego trzy asysty. 

To jeden z tych piłkarzy, o których głośno bez względu na prezentowaną formę. Śniadoskóry snajper uważany jest od lat za boiskowego chuligana i mistrza prowokacji. Czerwonymi kartkami karany był częściej niż niejeden defensor. Na koncie ma również ośmiomeczową dyskwalifikację za obrazę arbitra. Jako zachowa się wobec sędziego na sali rozpraw?  
UKi 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje