• 6 .Villarreal CF (12 pkt.)
  • 7 .Elche CF (10 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (10 pkt.)

Primera Division: Deportivo La Coruna - Sevilla FC 3-4 (1-1)

Deportivo La Coruna przegrało z Sevillą FC 3-4 (1-1) w meczu 26. kolejki Primera Division. Pomocnik gości Grzegorz Krychowiak rozegrał cały mecz i został ukarany żółtą kartką.

Primera Division - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Gospodarze przeżywali trudne momenty na początku spotkania, ale później zaczęli groźnie atakować. Dwie kapitalne okazje miał Lucas Perez, ale obie zmarnował pudłując.

W 28. minucie gospodarze odebrali piłkę przeciwnikom w środku boiska i skontrowali. Cavaleiro dośrodkował z prawego skrzydła, a Oriol Riera uciekł obrońcy i strzałem z bliska nie dał szans bramkarzowi faworytów.

W 52. minucie goście przeprowadzili akcję na prawym skrzydle  i Vitolo strzałem z 12 metrów zdobył drugiego gola. Trzynaście minut później Pablo Insua "wyciął" w polu karnym Vitola i sędzia odgwizdał "jedenastkę", którą na trzecią bramkę dla Sevilli zamienił Kevin Gameiro.

W 72. minucie kontaktowego gola zdobyli gospodarze. Do bramki Rico piłkę skierował Oriol Riera, dla którego było to już drugie trafienie w tym meczu.

Na siedem minut przed końcem nadzieje kibiców zgromadzonych na El Riazor zniszczył Sidnei, który zaliczył samobójczego gola.

W doliczonym czasie gry Nicolas Pareja faulował we własnym polu karnym, a prowadzący te zawody Jose Teixeira Vitienes wskazał na "wapno". Z jedenastu metrów nie pomylił się Lucas Perez, który ustalił końcowy rezultat.

Dzięki wygranej, Andaluzyjczycy przynajmniej na kilkadziesiąt godzin zbliżyli się do czwartej Valencii CF na cztery "oczka".

Deportivo La Coruna - Sevilla FC 3-4 (1-1)

Bramki: Oriol Riera (28.), (72.), Lucas Perez (90. - k.) - Vitolo (33.), (52.), Gameiro (65. - k.), Sidnei (83. - sam.).

Zobacz raport meczowy

Dowiedz się więcej na temat: Primera Division | FC Sevilla | Grzegorz Krychowiak