• 6 .Granada CF (14 pkt.)
  • 7 .Sevilla FC (13 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (12 pkt.)

Primera Division. Deportivo Alaves - FC Barcelona 1-1 w meczu 8. kolejki

Deportivo Alaves zremisowało 1-1 z FC Barcelona w meczu 8. kolejki Primera Division. Gospodarze długo prowadzili po katastrofalnym błędzie bramkarza Neto. Wyrównujący gol padł, gdy goście grali z przewagą jednego zawodnika.

8. kolejka Hiszpania - Primera División
2020-10-31 21:00 | Stadion: Estadio de Mendizorroza | Arbiter: Alejandro José Hernández Hernández
Deportivo Alavés
FC Barcelona
1
1
Luis Rioja 31'
A. Griezmann 63'

Wydawało się, że wyjazdowy triumf nad Juventusem Turyn (2-0) w fazie grupowej Ligi Mistrzów jest dla Barcy zwiastunem przełamania kryzysu. Okazało się to jedynie ułudą. "Duma Katalonii" znów straciła punkty w La Liga - w czwartym meczu z rzędu!

Na 12 "oczek" możliwych do zdobycia Katalończycy ugrali w tym czasie tylko dwa.

Stolica Kraju Basków to trudny teren, ale kibice z Camp Nou pamiętali, że w poprzednim sezonie ich drużyna pokonała Alaves dwukrotnie - 4-0 i 5-1. Spodziewali się więc dominacji i tym razem.

Tymczasem po półgodzinie gry prowadzili gospodarze. Katastrofalny błąd popełnił Neto, zastępujący w bramce kontuzjowanego Marca-Andre ter Stegena. Piłka zagrana przez Gerarda Pique zaplątała mu się pod nogami, łatwo odebrał ją Luis Rioja i z najbliższej odległości skierował do siatki.

Trener Ronald Koeman dokonał w przerwie trzech zmian. Roszady nie przyniosły jednak wiele dobrego. Dopiero kiedy po godzinie gry czerwoną kartkę otrzymał Jota, grająca w przewadze Barcelona była w stanie pokusić się o wyrównującą bramkę. Już dwie minuty później Antoine Griezmann pokonał golkipera Alaves sprytną podcinką.

W końcówce spotkania piłkę w siatce umieścił jeszcze Lionel Messi, ale arbiter słusznie odgwizdał pozycję spaloną.

Sytuacja Barcy w tabeli robi się nie do pozazdroszczenia. Zajmuje obecnie 12. lokatę z ledwie trzema punktami przewagi nad strefą spadkową. To jej najgorszy ligowy start od 18 lat.

Deportivo Alaves - FC Barcelona 1-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Riojo (31.), 1-1 Griezmann (63.)

Norberto Murara Neto
41′ Joaquín Navarro Jiménez
Sergi Roberto
Víctor Laguardia Cisneros
Gerard Pique
Florian Lejeune
Clément Nicolas Laurent Lenglet44′ 46′
87′ Rubén Duarte Sánchez
Jordi Alba69′
58′ Edgar Antonio Méndez Ortega
Sergio Busquets44′ 46′
72′ Tomás Pina Isla
Ousmane Dembélé46′
15′ 62′ José Ignacio Peleteiro Ramallo
Anssumane Fati78′
 31′ 72′ Luis Jesús Rioja González
Frenkie de Jong
Rodrigo Andrés Battaglia
Lionel Messi40′
22′ 57′ Brum Deyverson
Antoine Griezmann  63′
Antonio Sivera Salvá
Ignacio Peña Sotorres
41′ Martín Aguirregabiria Padilla
Arnau Tenas Ureña
Rodrigo Ely
Sergiño Gianni Dest69′
72′ Adrián Marín Gómez
Héctor Junior Firpo Adames
Alberto Rodríguez Baró
Carles Aleña Castillo
58′ Tomás Franco Tavares
Miralem Pjanić46′
Jorge Franco Alviz
Martin Braithwaite Christensen78′
72′ Manuel Alejandro García Sánchez
Konrad De La Fuente
Borja Sainz Eguskiza
Pedro González López46′
John Guidetti
Francisco António Machado Mota Castro Trincão46′
Lucas Pérez Martínez

57′ José Luis Sanmartín Mato