• 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Primera Division. CD Leganes - Real Madryt 2-2 w 38. kolejce

W meczu ostatniej kolejki Primera Division CD Leganes zremisowało 2-2 z Realem Madryt. Gospodarze do samego końca walczyli o zwycięstwo, które dałoby im utrzymanie w elicie, lecz mimo wielkich ambicji nie zdołali pokonać "Królewskich", przez co w sezonie 2020/21 będą grać na boiskach Segunda Division.

Piłkarze Leganes przywitali świeżo koronowanego mistrza Hiszpanii na murawie okolicznościowym szpalerem, wyrażając w ten sposób szacunek i uznanie. Na murawie nie mogło być jednak mowy o jakimkolwiek uniżeniu wobec Realu.

O ile bowiem "Królewscy" walczyli już tylko o zakończenie sezonu w dobrych nastrojach, to Leganes biło się o życie, chcąc wydostać się ze strefy spadkowej na ostatniej prostej sezonu.

Zadanie nie było jednak łatwe, a wręcz najtrudniejsze z możliwych. Dodatkowo już w dziewiątej minucie Sergio Ramos po raz kolejny udowodnił, że w grze głową niemal nie ma sobie równych. Kapitan "Los Blancos" uciekł kryjącemu go obrońcy i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wpakował piłkę do siatki.

Leganes jednak nie zamierzało składać broni i w doliczonym czasie gry, tuż przed przerwą, doprowadziło do wyrównania. Bryan Gil skorzystał z dogrania Jonathana Cristiana Silvy i strzałem z ostrego kąta posłał piłkę między nogami Alphonse Areoli. W tym samym czasie Espanyol zdobył bramkę w starciu z Celtą Vigo, która biła się z "Ogórkami" o utrzymanie. Tamto trafienie ostatecznie nie zostało jednak uznane.

Niewiele to jednak zmieniało jeśli chodzi o sytuację Leganes, które potrzebowało zwycięstwa. Tymczasem gospodarze już w 52. minucie musieli przyjąć kolejny cios.

Isco popisał się fantastycznym prostopadłym podaniem, dzięki czemu Marco Asensio stanął oko w oko z Ivanem Cuellarem, który nie miał większych szans w tym pojedynku. Po płaskim uderzeniu hiszpańskiego skrzydłowego musiał wyciągać piłkę z siatki.

Kilkanaście minut przed końcem Leganes ruszyło do ataku. Ani strzały Oscara Rodrigueza, ani pierwsza próba Rogera Assale nie zmusiła jednak Areoli do kapitulacji.

Drugi strzał Iworyjczyka był już skuteczny i mieliśmy 2-2. Leganes potrzebowało już tylko jednej bramki, by się utrzymać. Gospodarze zmarnowali jednak dwie kapitalne sytuacje. W 85. minucie ich los spoczął w rękach systemu VAR, który analizował czy Luka Jović nie zagrał ręką we własnym polu karnym. Ostatecznie arbiter nie odgwizdał "jedenastki", mecz zakończył się remisem 2-2, a Leganes spadło z ligi, podobnie jak Mallorca oraz Espanyol.

Awans do Ligi Mistrzów poza Realem wywalczyła FC Barcelona, a także Atletico Madryt i Sevilla. O triumf w Lidze Europejskiej będzie natomiast walczył Villarreal i Real Sociedad.

CD Leganes - Real Madryt 2-2

Bramki: 0-1 Ramos (9.), 1-1 Gil (46.), 1-2 Asensio (52.), 2-2 Assale (78.)