• 6 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 7 .Real Betis Balompié (36 pkt.)
  • 8 .Levante UD (31 pkt.)

Primera Division. Betis Sewilla - FC Barcelona 2-3 w 22. kolejce

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Betis Sewilla 3-2 w meczu 22. kolejki Primera Division. Do przerwy "Duma Katalonii" po raz pierwszy od sezonu 2003/04 nie oddała nawet celnego strzału na bramkę.

22. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-02-07 21:00 | Stadion: Estadio Benito Villamarín | Arbiter: Carlos Del Cerro Grande
Trincão 87'

Ronald Koeman, trener Barcelony, dał w niedziele odpocząć kilku piłkarzom. Na ławce rezerwowych zasiedli: Lionel Messi, Pedri czy Frenkie do Jong. Holender na murawie pojawił się już jednak w 11. minucie, zastępując kontuzjowanego Ronalda Araujo.

Betis lubi utrzymywać się przy piłce i początkowo to jego piłkarze stwarzali większe zagrożenie pod bramką. Zarówno jednak uderzenia Borjy Iglesiasa, jak i Juanmiego były niecelne.

W odpowiedzi, po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, zacentrował Jordi Alba, ale Clement Lenglet nie trafił w światło bramki, "główkując" z kilku merów.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 38. minucie po zabójczej kontrze. Nabil Fekir zagrał na prawą stronę do Emersona, który dośrodkował w pole karne, gdzie Iglesias pokonał Marca-Andre ter Stegena. Sergio Busquets zamiast przeszkadzać napastnikowi rywala, to tylko pokazywał, że ten był na spalonym, nie mając jednak racji.

W przerwie Koeman dokonał kolejnej zmiany. Martina Braithwaite'a zastąpił Pedri. W 48. minucie Barcelona przeprowadziła groźną akcję. Ousmane Dembele z prawej strony wycofał piłkę do nadbiegającego Oscara Minguezy, ale strzał obrońcy obronił Joel Robles.

Betis w 56. minucie mógł objąć dwubramkowe prowadzenie. Fekir znalazł prostopadłym podaniem Juanmiego, którego zupełnie nie upilnował de Jong, ale skrzydłowy gospodarzy przegrał pojedynek sam na sam z ter Stegenem.

Szkoleniowiec gości nie miał nic do stracenia, wprowadził więc Messiego. I ten bardzo szybko, w 59. minucie, doprowadził do wyrównania. Argentyńczyk zagrał na prawej stronie do Dembele, który oddał mu piłkę, a największa gwiazda "Dumy Katalonii" uderzyła z narożnika pola karnego, futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

To było najszybsze trafienie "Pchły" jako zmiennika w meczu Primera Division. Potrzebował do tego zaledwie 136 sekund.

W 68. minucie Barcelona już prowadziła. Messi wymienił piłkę z Albą, ten drugi dośrodkował w pole karne, gdzie Antoine Griezmann fatalnie skiksował, jednak futbolówka odbiła się jeszcze od stojącego za Francuzem Victora Ruiza i przy słupku znalazła drogę do bramki.

Pech obrońcy Betisu, który zrehabilitował się w 75. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Fekir, a Ruiz przeskoczył Busquetsa i głową posłał piłkę do siatki.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Decydujący cios zadała Barcelona w 87. minucie. Messi próbował podawać za linię obrony do Griezmanna, piłka nie przeszła, ale zagapił się Ruiz i zabrał mu ją Trincao, uderzając z pola karnego bardzo precyzyjnie - futbolówka odbiła się od poprzeczki, zanim wpadła do siatki.

"Duma Katalonii" pozostaje więc na drugim miejscu w tabeli, mając 43 punkty, tyle samo co Real Madryt. Siedem "oczek" więcej ma Atletico, które spotkanie 22. kolejki z Celtą Vigo zagra w poniedziałek.

Ronald Federico Araújo da Silva11′
 75′ 68′ (samob.) 77′ Víctor Ruíz Torre
Clément Nicolas Laurent Lenglet
Alejandro Moreno Lopera
Jordi Alba
75′ Paul Edgar Akouokou
Miralem Pjanić57′
65′ Aitor Ruibal García
Ricard Puig Martí57′
75′ Juan Miguel Jiménez López
Sergio Busquets74′ 77′
Andres Guardado
Ousmane Dembélé64′
83′ Nabil Fekir
Antoine Griezmann
 38′ 83′ Borja Iglesias Quintas
Héctor Junior Firpo Adames
83′ Sergio Canales
Samuel Umtiti77′
William Carvalho
Frenkie de Jong11′ 47′
Sanchez Joaquin
Matheus Fernandes Siqueira
75′ Guido Rodríguez
Pedro González López46′
Yassin Fékir
Francisco António Machado Mota Castro Trincão57′  87′
83′ Lorenzo Jesús Morón García
Lionel Messi57′  59′
65′ Rodrigo Sánchez Rodriguez