Reklama

Reklama

  • 1 .Real Madryt (33 pkt.)
  • 2 .Atletico Madryt (29 pkt.)
  • 3 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 4 .Sevilla FC (28 pkt.)
  • 5 .Real Betis Balompié (27 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (24 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (23 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (20 pkt.)

Primera Division. Betis rezygnuje z Karbownika

Michał Karbownik nie zostanie najbliższego lata piłkarzem Betisu Sewilla. Hiszpański klub uznał, że polski piłkarz jest za drogi jak na swoje obecne CV. Nieoczekiwanie do gry wkroczyło Napoli.

Wystarczy pobieżna lektura prasowych nagłówków, by odnieść wrażenie - słuszne bądź nie - że Michał Karbownik to obecnie najbardziej rozchwytywany polski piłkarz. Obrońca Legii Warszawa od kilku tygodni przymierzany jest do jednego z klubów hiszpańskich. I to tych z samego topu - Betisu Sewilla, Realu Madryt, a nawet samej Barcelony.  

Tymczasem "Estadio Deportivo" donosi, że z planów angażu Karbownika zrezygnował właśnie Betis. Klub ze stolicy Andaluzji uznał, że nie może sobie pozwolić na wydatek rzędu 8-10 mln euro. Poza tym kwota taka, w ocenie przedstawiciela Primera Division, nie przystaje do dotychczasowego dorobku zawodnika.

Reklama

Chodzi bowiem o 19-latka, który w pierwszej drużynie Legii zaliczył raptem 22 spotkania, w tym 19 ligowych. Zanotował wprawdzie siedem asyst, ale nie wpisał się ani razu na listę strzelców. Nie doczekał się także opinii defensora siejącego postrach wśród napastników.

Kontrakt młodziana z warszawskim zespołem wygasa w połowie przyszłego roku. Jeśli niebawem zostanie prolongowany, cena za zawodnika z pewnością wzrośnie. Jego transfer do Realu i Barcelony przekracza wyobraźnię kibica znad Wisły, ale - jak informują włoskie media - Karbownik znalazł się celowniku Napoli.

Legionista latem może zostać klubowym partnerem Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika. By do tego doszło, spełnione muszą być dwa podstawowe warunki. Po pierwsze - dwaj kadrowicze Jerzego Brzęczka nie zmieniają klubowych barw. Po drugie - z Neapolem żegna się reprezentant Albanii, Elseid Hysaj.  

UKi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy