• 6 .Real Betis Balompié (39 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 8 .Granada CF (33 pkt.)

Primera Division. Barcelona nie dała szans Alaves, Messi dorównał Xaviemu

FC Barcelona pokonała Deportivo Alaves 5-1 (2-0) w ramach 23. kolejki Primera Division. Dwie bramki dla "Dumy Katalonii" zdobył Leo Messi, który był blisko zdobycia hat tricka.

Luis Rioja 57'

Przez niemal pół godziny mecz nie należał do najlepszych widowisk tego sezonu na hiszpańskich boiskach. Pierwszy celny strzał w lustro bramki miał miejsce dopiero w 27. minucie.

Spotkanie rozkręciło się po golu otwierającym wynik na 1-0, strzelonym przez Trincao w 29. minucie. Przy tej bramce asystę zanotował Ilaix Moriba, który w wieku 18 lat i 25 dni stał się najmłodszym asystującym XXI wieku w rozgrywkach.

Pięć minut później piłkę w siatce umieścił Messi, ale sędzia używając VAR-u nie zaliczył tego trafienia, był spalony. Jak się później okazało ten minimalny błąd zaważył na tym, że Messi nie dopisał do swojego bogatego dorobku kolejnego hat tricka.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy strzelił, bowiem gola na 2-0, a na kwadrans przed końcem meczu podwyższył na 4-1.

Argentyńczyk po raz 505. wystąpił w barwach Barcelony w LaLiga, czym wyrównał klubowy rekord Xaviego Hernandeza

Ostatecznie "Blaugrana" wygrała 5-1, drugą bramkę (na 3-1) dołożył Trincao, a wynik ustalił Junior Firpo.

Fernando Pacheco Flores
72′ Óscar Mingueza García
Martín Aguirregabiria Padilla17′ 46′
72′ Frenkie de Jong
Alberto Rodríguez Baró52′
Clément Nicolas Laurent Lenglet
Florian Lejeune
 80′ Héctor Junior Firpo Adames
Rubén Duarte Sánchez
64′ Moriba Kourouma Kourouma
Rodrigo Andrés Battaglia
Ricard Puig Martí
Edgar Antonio Méndez Ortega
46′ Sergio Busquets
Iñigo Córdoba Querejeta46′
 29′, 74′ Francisco António Machado Mota Castro Trincão
Tomás Pina Isla72′
 45′, 75′ Lionel Messi
José Luis Sanmartín Mato81′
81′ Antoine Griezmann
Víctor Laguardia Cisneros46′
72′ Sergiño Gianni Dest
Javier López Carballo
46′ Samuel Umtiti
Jorge Franco Alviz
Álex Collado Gutiérrez
Manuel Alejandro García Sánchez
Matheus Fernandes Siqueira
José Ignacio Peleteiro Ramallo
72′ Miralem Pjanić
Facundo Pellistri Rebollo
Konrad De La Fuente
Pere Pons Riera72′
81′ Ousmane Dembélé
Borja Sainz Eguskiza81′
64′ Pedro González López