• 6 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (15 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (15 pkt.)

Primera División. Barcelona - Granada CF. Remis "Blaugranie" uratował obrońca

FC Barcelona w poniedziałkowy wieczór zmierzyła się z Granadą. Remis 1-1 należy uznać za kolejne rozczarowanie w wykonaniu podopiecznych Ronalda Koemana. Skórę holenderskiemu szkoleniowcowi uratował w tym spotkaniu obrońca - Ronald Araujo.

5. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-09-20 21:00 | Stadion: Camp Nou | Widzów: 27097 | Arbiter: Santiago Jaime Latre
FC Barcelona
Granada CF
1
1
R. Araújo 90'
Domingos Duarte 2'

W 5. kolejce zmagań ligi hiszpańskiej FC Barcelona podejmowała Granadę.

W ekipie Koemana wciąż wielu graczy zmaga się z problemami zdrowotnymi. Tymczasem na ławce rezerwowych mecz zaczął Gerard Pique.

Poniedziałkowe spotkanie nie mogło się zacząć gorzej dla "Barcy". Już w drugiej minucie Duarte strzałem głową pokonał golkipera "Blaugrany".

Podopieczni Koemana od początku próbowali budować atak pozycyjny, ale robili to w zbyt wolnym tempie. Tymczasem Granada potrafiła umiejętnie przesuwać się w obronie i grać w skompaktowanej formie.

W 20. minucie niezłe prostopadłe podanie posłał w kierunku pola karnego Sergio Busquets, dzięki czemu Memphis Depay próbował zagrozić bramce gości, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

Chwilę później Machis dostał dobrą piłkę na wolne pole, ale w ostatniej chwili uprzedził go wracający Dest.

Po pół godzinie gry Yan Eteki zgłosił uraz i musiał zostać zwieziony z boiska, zastąpił go Montoro.

Tymczasem Barcelona wciąż waliła głową w mur. Aktywny był Depay, ale nawet jego wrzutki ze stałych fragmentów gry niewiele dawały.

Przed przerwą Granada mogła wyprowadzić jeszcze jeden cios, gdy w 43. minucie soczystym strzałem popisał się Monchu. Ter Stegen stanął jednak na wysokości zadania. W odpowiedzi Barcelona stworzyła sobie okazję po rzucie rożnym, gdy obok bramki główkował Araujo.

Na drugą odsłonę spotkania Barcelona wybiegła w nieco zmienionym składzie, bo za Sergiego Roberto pojawił się na placu gry Luuk de Jong.

W 51. minucie kąśliwe zagranie w pole karne posłał Coutinho, ale świetnie z bramki wyszedł golkiper Granady.

Chwilę później znów w świetnej sytuacji w polu karnym Granady znalazł się Araujo, który ponownie groźnie główkował po wrzutce z rzutu rożnego. I tym razem jednak nie trafił w bramkę.

Uderzać na bramkę gości ponownie próbował też Depay, ale jego próby zostały zblokowane. Na kwadrans przed końcem spotkania ciekawym zagraniem, typowym "centrostrzałem" popisał się Oscar Mingueza, w efekcie piłka otarła się o poprzeczkę.

Araujo uratował honor Barcelony

W końcówce, po upadku Araujo w polu karnym, wywiązała się mocna szamotanina między graczami obu ekip. Ostatecznie skończyło się jednak tylko na dwóch żółtych kartkach.

Gdy wydawało się, że Barcelona poniesie kompromitującą porażkę, w samej końcówce do bramki trafił ten, który starał się o tego gola przez całe spotkanie - Araujo. Znów najlepiej wyskoczył do główki w polu karnym i tym razem wpakował piłkę do siatki. 22-letni Ronald Araujo stał się tym samym niekwestionowanym bohaterem tego spotkania po stronie "Blaugrany". Nawet jednak dobra postawa urugwajskiego obrońcy nie może przesłonić faktu, że remisując spotkanie z Granadą ekipa Koemana zaliczyła kolejną wpadkę.

Domingos Sousa Coutinho Meneses Duarte  2′
 90′ 88′ Ronald Federico Araújo da Silva
Luis Alfonso Abram Ugarelli78′
42′ Alejandro Baldé Martínez
Sergio Escudero46′
46′ Sergi Roberto
José Antonio Rodríguez Díaz67′
Frenkie de Jong
Ramón Rodríguez Jiménez87′
74′ Sergio Busquets
Yan Brice Eteki30′
75′ Yusuf Demir
Darwin Daniel Machís Marcano
Memphis Depay
Luis Milla Manzanares
60′ Philippe Coutinho
Víctor David Díaz Miguel
42′ 77′ Óscar Mingueza García
Carlos Neva Tey46′
75′ 90′ Gerard Pique
Germán Sánchez Barahona78′
Samuel Umtiti
Maxime Gonalons67′ 71′
60′ Pablo Martín Páez Gavira
Angel Montoro Sanchez30′ 40′
74′ Ricard Puig Martí