• 6 .Valencia CF (3 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (3 pkt.)
  • 8 .Cádiz CF (3 pkt.)

Primera Division: Atletico rozgromiło Real Sociedad i jest liderem

Piłkarze Atletico Madryt wykorzystali sobotnią porażkę Barcelony z Valencią 2-3 i awansowali na pozycję lidera Primera Division. W niedzielę pokonali w 22. kolejce Real Sociedad San Sebastian 4-0 i mają o trzy punkty więcej od "Blaugrany".

Stołeczna ekipa raz jeszcze udowodniła, że dobre wyniki w tym sezonie nie były przypadkowe. Nie dała szans szóstemu w tabeli zespołowi z Kraju Basków.

Pierwszego gola strzelił w 38. minucie David Villa i do przerwy było 1-0.

Po zmianie stron nie było już wątpliwości, że to gospodarze wywalczą komplet punktów. W 72. minucie 20. bramkę w sezonie zdobył Diego Costa.

Chwilę później celnym uderzeniem głową popisał się Brazylijczyk Joao Miranda i było 3-0. Wynik ustalił w końcowych minutach jego rodak Diego, sprowadzony w piątek z VfL Wolfsburg.

Mecz poprzedziła minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego w sobotę byłego selekcjonera Hiszpanii Luisa Aragonesa. "Mędrzec z Hortalezy" prowadził w przeszłości również Atletico.

22. kolejkę zakończy poniedziałkowe starcie Villarealu z Osasuną Pampeluna.

Primera Division: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy