• 6 .CA Osasuna (18 pkt.)
  • 7 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (16 pkt.)

Primera Division: Atletico Madryt - Levante UD 2-1 w 19. kolejce

W 19. kolejce Primera Division Atletico Madryt pokonało Levante 2-1. Drużyna Diego Simeone mogła wygrać znacznie wyżej, ale nie wykorzystała wielu okazji.

19. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-01-04 18:30 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Widzów: 58711 | Arbiter: Ricardo De Burgos Bengoetxea
Roger Martí 16'

Atletico od początku było wyraźnie lepsze. Już w pierwszej minucie bardzo dobrą okazję miał Angel Correa, ale dobrze spisał się bramkarz rywali.

Później poprawił skuteczność. Choć nie tylko on, bo od 13. do 18. minuty padły trzy bramki. Argentyńczyk jednak rozpoczął strzelanie. Po szybkiej akcji trafił do siatki.

Rywale odpowiedzieli po trzech minutach. Z rzutu wolnego zagrał Jose Campana, a do siatki trafił Marti Roger. Po jego strzale piłka odbiła się od ręki Alvaro Moraty, ale sędzia uznał gola.

Dwie minuty później Atletico ponownie prowadziło. Renan Lodi dośrodkował, a w tłoku najlepiej odnalazł się Felipe i trafił do siatki.

Aitor Fernández Abarisketa
 18′ Felipe Augusto de Almeida Monteiro
Erick Cathriel Cabaco Almada52′
José Gimenez
Jorge Andújar Moreno Coke
63′ Renan Augusto Lodi dos Santos
Antonio García Aranda
Kieran Trippier
Sergio Postigo Redondo
Hector Herrera
Enis Bardhi
27′ Thomas Teye Partey
Jose Campana
. Saul Niguez
Nemanja Radoja85′
87′ João Félix Sequeira
Rubén Rochina Naixes43′ 72′
Alvaro Morata
Borja Mayoral Moya46′
 13′ Ángel Martín Correa
Pablo Martínez Andrés
63′ Victor Machin Perez Vitolo
José Luis Morales Nogales46′
Sergio Camello Pérez
Nikola Vukcevic85′ 90′
87′ Germán Valera Karabinaite
Hernâni Jorge Santos Fortes72′

Później emocje opadły. Mecz zrobił się jednostronny. Atletico atakowało, ale nie potrafiło skutecznie wykończyć akcji i do przerwy prowadziło jedną bramką.

W drugiej połowie Atletico nadal było zdecydowanie lepsze, ale nie potrafiło udokumentować przewagi bramką. Pod bramką rywali najaktywniejsi byli Joao Felix i Saul Niguez. Mieli kilka sytuacji, ale nie żadnej nie potrafili wykorzystać. Portugalczyk popisał się ładną akcją w 55. minucie, kiedy minął kilku rywali. Strzelił jednak lekko i bramkarz łatwo obronił.

20 minut później Joao Felix ponownie mógł trafić do siatki. Po zagraniu od Kieran Trippiera strzelał z 16. metrów, ale uderzył kilkanaście centymetrów obok bramki.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił. Atletico mogło wygrać znacznie wyżej, ale i tak cieszyło się z trzech punktów.