• 6 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 7 .Real Betis Balompié (36 pkt.)
  • 8 .Levante UD (32 pkt.)

Primera Division. Atletico Madryt - Celta Vigo 2-2 w 22. kolejce

Atletico Madryt zremisowało na Wanda Metropolitano z Celtą Vigo 2-2 w meczu kończącym 22. kolejkę Primera Division. To pierwsze punkty stracone przez podopiecznych Diega Simeone w 2021 roku.

22. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-02-08 21:00 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Arbiter: Guillermo Cuadra Fernández
F. Ferreyra 89'

Lider przystąpił do tego meczu mocno osłabiony. Tuż przed nim okazało się, że dwóch piłkarzy ma pozytywny wynik testu na koronawirusa, a byli nimi - Thomas Lemar i Hector Herrera. Wcześniej zakaziło się czterech innych: Yannick Carrasco, Mario Hermoso, Joao Felix i Moussa Dembele. Belg ostatecznie znalazł się na ławce rezerwowych.

Lepsze wrażenie od początku poniedziałkowego meczu sprawiali goście i to oni objęli prowadzenie w 13. minucie. Z prawej strony dośrodkował Hugo Mallo, a z bliska celnie "główkował" Santi Mina.

Gospodarze wyrównali w 45. minucie. Akcja została przeniesiona z lewej strony na prawą, gdzie w pole karne dośrodkował Marcos Llorente, a Luis Suarez na wślizgu skierował piłkę do siatki.

Pięć minut później Atletico już wygrywało 2-1. Geoffrey Kondogbia przerzucił piłkę na lewą stronę do Renana Lodiego, który zacentrował, a Suarez, ponownie na wślizgu, posłał ją do bramki.

Urugwajczyk z 16 trafieniami jest liderem klasyfikacji strzelców w La Liga. Potrzebował do tego tylko 17 meczów, czym przebił osiągnięcie Cristiana Ronalda z sezonu 2009/10, kiedy Portugalczyk w pierwszych 17 spotkaniach dla Realu Madryt zdobył 15 bramek.

Celta mogła odpowiedzieć sześć minut później, jednak w ostatniej chwili Kondogbia wybił piłkę spod nóg składającego się do strzału w polu karnym Iago Aspasa.

Goście jeden punkt uratowali na minutę przed końcem. Aspas zagrał prostopadle do rezerwowego Augusta Solarego, który dośrodkował w pole karne, gdzie z bliska trafił inny rezerwowy Facundo Ferreyra.

Mimo remisu Atletico pozostało na pierwszym miejscu i ma osiem punktów przewagi nad Barceloną oraz Realem Madryt, a także mecz rozegrany mniej.

Hugo Mallo Novegil
23′ 46′ Felipe Augusto de Almeida Monteiro
Nestor Araujo Razo
67′ José Gimenez
Iago Aspas
 45′, 50′ Luis Suarez
Kevin Vázquez Comesaña
46′ Lucas Torreira Di Pascua