Primera Division: Athletic Bilbao - Atletico Madryt 1-1 w 28. kolejce

W 28. kolejce Primera Division Athletic Bilbao zremisował z Atletico Madryt 1-1. Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej połowie.

Pierwsza połowa była wyrównana. Lepsze okazje miał jednak Athletic Bilbao. Świetnie bronił jednak Jan Oblak. Słoweniec wykazał się najpierw przy strzale Inakiego Williamsa w 25. minucie, a osiem minut później po uderzeniu Yeraya Alvareza.

W 37. minucie bramkarz Atletico był jednak bez szans. Iker Muniain wyprzedził obrońcę i uderzył precyzyjnie przy słupku, dając prowadzenie drużynie z Kraju Basków.

Ekipa z Bilbao cieszyła się z prowadzenia tylko przez dwie minuty. Po prostopadłym podaniu od Koke, sytuację sam na sam wykorzystał Diego Costa i doprowadził do wyrównania.

Druga połowa toczyła się w wolniejszym tempie. Mniej było też sytuacji. Najlepszą miał w 80. minucie Santiago Arias, ale tym razem świetną obroną popisał się Unai Simon.

Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami. W efekcie Atletico zajmuje szóste miejsce, ale ma tyle samo punktów, co będące wyżej Getafe i Real Sociedad San Sebastian. Z kolei Athletic Bilbao jest dziesiąty.