• 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Primera Division: Athletic Bilbao - Atletico Madryt 1-1 w 28. kolejce

W 28. kolejce Primera Division Athletic Bilbao zremisował z Atletico Madryt 1-1. Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej połowie.

Diego Costa 39'

Pierwsza połowa była wyrównana. Lepsze okazje miał jednak Athletic Bilbao. Świetnie bronił jednak Jan Oblak. Słoweniec wykazał się najpierw przy strzale Inakiego Williamsa w 25. minucie, a osiem minut później po uderzeniu Yeraya Alvareza.

W 37. minucie bramkarz Atletico był jednak bez szans. Iker Muniain wyprzedził obrońcę i uderzył precyzyjnie przy słupku, dając prowadzenie drużynie z Kraju Basków.

Ekipa z Bilbao cieszyła się z prowadzenia tylko przez dwie minuty. Po prostopadłym podaniu od Koke, sytuację sam na sam wykorzystał Diego Costa i doprowadził do wyrównania.

Druga połowa toczyła się w wolniejszym tempie. Mniej było też sytuacji. Najlepszą miał w 80. minucie Santiago Arias, ale tym razem świetną obroną popisał się Unai Simon.

Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami. W efekcie Atletico zajmuje szóste miejsce, ale ma tyle samo punktów, co będące wyżej Getafe i Real Sociedad San Sebastian. Z kolei Athletic Bilbao jest dziesiąty.

José Gimenez
83′ Yuri Berchiche Izeta
Renan Augusto Lodi dos Santos
Ander Capa Rodríguez
Stefan Savić
84′ Íñigo Martínez Berridi
Kieran Trippier63′
63′ Iñigo Córdoba Querejeta
Marcos Llorente Moreno68′
Raul Garcia Escudero
Yannick Carrasco63′
Daniel García Carrillo
Jorge Resurrecion Merodio Koke78′
63′ Unai López Cabrera
Thomas Teye Partey
45′ 90′ Iñaki Williams Arthuer
. Saul Niguez
 37′ 6′ 83′ Iker Muniain Goñi
Da Silva Diego Costa  39′ 63′
Iago Herrerín Buisán
Antonio Adan Garrido
Mikel Balenziaga Oruesagasti
Santiago Arias63′
83′ Óscar de Marcos Arana
Mario Hermoso Canseco
Íñigo Lekue Martínez
Manuel Sánchez De La Peña
83′ Unai Núñez Gestoso
Sergio Camello Pérez
63′ Oihan Sancet Tirapu
Ángel Martín Correa68′
63′ Mikel Vesga Arruti