• 6 .CA Osasuna (18 pkt.)
  • 7 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (16 pkt.)

Popis Marca Asensio i Karima Benzemy w meczu Realu

Real Madryt rozgromił Mallorcę 6-1 w szóstej kolejce Primera Division. Bohaterami w ekipie gospodarzy byli Marco Asensio i Karim Benzema, którzy w sumie strzelili pięć goli, a świetnie z obrony rozdzielał piłki David Alaba.

"Królewscy" dobrze rozpoczęli sezon 2021/22. W pięciu meczach zdobyli bowiem 13 punktów.

W ostatniej kolejce podopieczni Carla Ancelottiego w końcówce odwrócili losy meczu z Valencią na wyjeździe, wygrywając 2-1.

Przed środowym meczem piłkarze obu klubów wsparli akcję pomocy dla ofiar huraganu na Majorce.

Gospodarze objęli prowadzanie już w trzeciej minucie. Debiutujący w La Liga Josep Gaya potknął się i stracił piłkę, co wykorzystał Karim Benzema. Francuz wbiegł z futbolówką w pole karne, oddał strzał, który po rękach Manuela Reiny wpadł do siatki. To było już siódme trafienie Benzemy w tym sezonie La Liga.

Z kolei w siódmej minucie niewiele zabrakło, aby Marco Asensio prosto z rzutu rożnego zaskoczył bramkarza Mallorki. Na swoje szczęście Reina odbił podkręcaną piłkę, która przeszła wzdłuż linii bramkowej.

W 24. minucie było już 2-0. David Alaba podał do Viniciusa juniora, ten zagrał do Rodrygo, który dośrodkował z linii końcowej, piłka po rykoszecie spowodowała, że Reina tylko odbił ją nogą, a z dobitką zdążył Asensio. Zawodnik nie manifestował radości po golu, bo to przecież wychowanek Mallorki.

6. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-09-22 22:00 | Stadion: Estadio Santiago Bernabéu | Widzów: 20113 | Arbiter: Javier Alberola Rojas
Lee Kang-In 25'

Goście kontaktowe trafienie zanotowali minutę później. Indywidualną akcją popisał się Kang-In Lee, którego strzał z linii pola karnego zaskoczył bramkarza Realu.

"Królewscy" w 29. minucie prowadzili 3-1. Eder Militao zagrał prostopadłe podanie z własnej połowy, Benzema z pierwszej piłki podał do Asensio, który wpadł w pole karne i pokonał Reinę.

Real Madryt - Mallorca. Marco Asensio z hat-trickiem

W 49. minucie padł czwarty gol dla gospodarzy. Prawa stroną przedarł się Rodrygo, dośrodkował w pole karne, a Benzema skierował piłkę do siatki. Radość Francuza nie trwała jednak długo. Po chwili sędzia Javier Alberola Rojas podszedł do monitora i po oglądnięciu powtórek wideo stwierdził, że napastnik, wychodząc na pozycję, sfaulował Joana Sastre.

Natomiast w 55. minucie hat-tricka skompletował Asensio, który przymierzył zza pola karnego. Podawał mu, jakżeby inaczej, Benzema. To szósty Hiszpan, który strzelił trzy gole w jednym meczu ligowym dla "Królewskich" w XXI wieku.

Asensio opuścił murawę w 72. minucie, otrzymując owację z trybun, a zastąpił go Isco.

Real Madryt - Mallorca. Popis strzelecki

To nie był jednak koniec popisów strzeleckiego Realu. W 78. minucie Alaba zagrał zza plecy obrońców do Benzemy, który piłkę przyjął sobie plecami, a następnie oddał strzał, którym pokonał Reinę. To było jego 200. trafienie w Primera Division. Po chwili Francuz opuścił murawę.

Benzema w sześciu kolejach miał udział w 15 golach dla Realu (osiem bramek, siedem asyst), co jest najlepszym wynikiem w La Liga w XXI wieku.

W 84. minucie zrobiło się 6-1. Kolejny raz świetnym, przeszywającym podaniem popisał się Alaba, piłkę otrzymał Vinicius junior, który jeszcze znalazł Isco, a ten posłał piłkę do siatki.

"Królewscy" są liderem Primera Division, w sześciu kolejkach zgromadzili 16 punktów.

Manuel Reina Rodríguez
67′ 80′ . Nacho
Brian Oliván Herrero
 24′, 29′, 55′ 72′ Marco Asensio Willemsen
Rodrigo Andrés Battaglia
Federico Valverde
Takefusa Kubo46′
47′ 60′ Eduardo Camavinga
Junior Wakalible Lago76′
72′ Rodrygo Silva de Goes
Aleix Febas Pérez59′
 3′, 78′ 80′ Karim Benzema
Dominik Greif
80′ Sergio Santos Fernández
Marc Carmona Tormo
Jesús Vallejo Lázaro
Jaume Vicent Costa Jordá59′
60′ Antonio Blanco Conde
Iddrisu Baba Mohammed46′ 57′
Casemiro
Daniel José Rodríguez Vázquez
72′  84′ Alarcon Suarez Isco
Antonio Sánchez Navarro59′
Luka Modrić
Salvador Sevilla López
72′ Lucas Vázquez Iglesias