Reklama

Reklama

Pele: Neymar będzie lepszy niż Messi i Ronaldo

Brazylijczyk Neymar, który niedawno podpisał pięcioletni kontrakt z Barceloną, będzie w przyszłości lepszy niż dwie największe obecnie gwiazdy futbolu, czyli Argentyńczyk Lionel Messi i Portugalczyk Cristiano Ronaldo - uważa jego legendarny rodak Pele.

"Ludzie lubią porównywać go z Messim, ale Argentyńczyk ma już wiele lat doświadczenia. Podobnie Ronaldo, który strzela więcej goli. Patrząc jednak w przyszłość myślę, że to Neymar będzie najlepszy" - powiedział 72-letni Pele podczas jednej z imprez promocyjnych w Nowym Jorku.

Trzykrotny mistrz świata ocenił, że 21-letni Brazylijczyk ma ogromny talent i już zalicza się do światowej czołówki. Stawia go na równi z jego klubowym kolegą z Barcelony Messim oraz Ronaldo z Realu Madryt.

Zapytany o przyszłoroczne mistrzostwa świata w Brazylii, Pele odparł, że wierzy w rodaków. Liczy, że dojdą do finału, a w nim spotkają się z Hiszpanią lub Niemcami.

Reklama

Neymar podpisał kontrakt z Barceloną 31 maja. Zadebiutował w zespole mistrzów Hiszpanii 30 lipca w rozegranym na PGE Arenie w Gdańsku towarzyskim meczu z Lechią (2-2). Pojawił się na boisku w końcówce.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL