• 6 .Real Betis Balompié (49 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (49 pkt.)
  • 8 .Granada CF (42 pkt.)

Osasuna Pampeluna - FC Barcelona 0-2 w 26. kolejce Primera Division

Osasuna Pampeluna uległa Barcelonie 0-2 w meczu 26. kolejce Primera Division. Bramki dla zwycięzców zdobyli Jordi Alba oraz rezerwowy Ilaix Moriba. "Duma Katalonii" umocniła się na pozycji wicelidera i wciąż walczy o tytuł mistrza Hiszpanii.

26. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-03-06 21:00 | Stadion: Estadio El Sadar | Arbiter: Guillermo Cuadra Fernández
CA Osasuna
FC Barcelona
0
2
Jordi Alba 30'
Ilaix Kourouma 83'

Nie byłoby triumfu Barcelony, gdyby nie znakomita ostawa w jej bramce Marca-Andre ter Stegena. Niemiecki golkiper po raz pierwszy uratował swój zespół przed utratą gola jeszcze przed upływem kwadransa. Popisał się fenomenalna paradą, gdy sprzed pola karnego uderzał Kike Barja, a piłka szybowała wprost w okienko.

Messi raz i... Messi dwa

Po półgodzinie gry było już 0-1. Kapitalnym podaniem z głębi pola popisał się Lionel Messi, idealnie obsługując wychodzącego na czystą pozycję Jordiego Albę. Ten przymierzył spod bocznej linii pola bramkowego i wpakował piłkę pod poprzeczkę.

Ledwie cztery minuty później mogło paść wyrównanie. W identycznym miejscu, co Alba kilka chwil wcześniej, znalazł się z piłką Ruben Garcia. Huknął potężnie, ale na jego drodze stanął świetnie interweniujący ter Stegen.

W 83. minucie wynik spotkania ustalił wprowadzony z ławki Ilaix Moriba, precyzyjnym strzałem z linii pola karnego umieszczając futbolówkę tuż przy słupku. Również i tym razem w rolę asystenta wcielił się Messi.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Dla Barcelony to czwarta z rzędu wygrana bez straconego gola. Na tę serię składają się trzy zwycięstwa w lidze oraz zakończony triumfem rewanżowy półfinał w Pucharze Króla (3-0 z Sevillą po dogrywce). W tabeli podopieczni Ronalda Koemana zajmują drugie miejsce ze stratą dwóch punków do Atletico Madryt. Lider ma jednak dwa zaległe spotkania do rozegrania.

Osasuna Pampeluna - FC Barcelona 0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Alba (30.), 0-2 Moriba (83.)

Sergino Gianni Dest
84′ Roberto Torres Morales
Frenkie de Jong
84′ Lucas Torró Marset
Pedro González López87′
70′ Rubén García Santos
Jordi Alba  30′ 87′
Jon Moncayola Tollar
Sergio Busquets67′
71′ Jonathan Calleri
Lionel Messi
62′ Enrique Barja Afonso
Moriba Kourouma Kourouma67′  83′
84′ Oier Sanjurjo Mate
Miralem Pjanić
Darko Brašanac
Ricard Puig Martí87′
Javier Martínez Calvo
Martin Braithwaite Christensen67′
70′ Lopez Alvarez Adrian
Ousmane Dembélé46′
71′ Ante Budimir
Francisco António Machado Mota Castro Trincao
84′ Enric Gallego Puigsech

62′ Jonathan Rodríguez Menéndez