Reklama

Reklama

Neymar coraz bliżej Paris Saint-Germain. Gigantyczna premia dla ojca

Wiele wskazuje na to, że klamka zapadła i Brazylijczyk Neymar opuści FC Barcelonę być może już we wtorek, podpisując lukratywny kontrakt z Paris Saint-Germain. Transfer ma opiewać na 222 mln euro, ale w grę wchodzą też gigantyczne profity dla ojca czołowego piłkarza świata.

Bajońska kwota transferowa to jedno, ale dodatkowym argumentem jest pula kolejnych dziesiątków milionów euro. Na odejściu Neymara do PSG może obłowić się ojciec piłkarza, pełniący rolę jego agenta, który otrzyma potężne pieniądze z dwóch źródeł.

Nadawcą jednego przelewu będzie... Barcelona, a transza formą premii za parafowany pod koniec zeszłego roku nowy kontrakt piłkarza z "Dumą Katalonii" do 2021 roku. W ten sposób Neymar senior zagwarantował sobie 26 milionów euro, które wpłyną na jego konto w najbliższych kilkudziesięciu godzinach, do końca miesiąca.

Reklama

Drugim źródłem pozyskania fortuny jest bonus z kasy PSG na kwotę ponad 35 mln euro. Za jakie zasługi? Z tytułu związania się umową właśnie z klubem z Paryża. O ostatecznym porozumieniu się zainteresowanych stron i finalizowaniu szczegółów transferu poinformowało "Radio Monte Carlo".

Jeszcze kilka dni temu katalońska rozgłośnia radiowa RAC1 twierdziła, że koledzy z Barcy przekonali Neymara do pozostania w Hiszpanii, ale ostatnie postępowania gwiazdora zdają się temu przeczyć.

Na treningu Brazylijczyk pokłócił się z kolegą Nelsonem Semedo i między piłkarzami nieomal doszło do bójki. Zdenerwowany Brazylijczyk opuścił trening i już na niego nie wrócił.

Kolejna informacja, z Neymarem w roli głównej, dotyczyła odwołania spotkania z fanami w Chinach z powodu dopinania "spraw transferowych", o czym w specjalnym oświadczeniu poinformowała agencja turystyczna "Cript".

Art

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama