Reklama

Reklama

  • 1 .Real Madryt (36 pkt.)
  • 2 .Atletico Madryt (29 pkt.)
  • 3 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 4 .Sevilla FC (28 pkt.)
  • 5 .Real Betis Balompié (27 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (24 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (23 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (20 pkt.)

Neymar coraz bliżej Paris Saint-Germain. Gigantyczna premia dla ojca

Wiele wskazuje na to, że klamka zapadła i Brazylijczyk Neymar opuści FC Barcelonę być może już we wtorek, podpisując lukratywny kontrakt z Paris Saint-Germain. Transfer ma opiewać na 222 mln euro, ale w grę wchodzą też gigantyczne profity dla ojca czołowego piłkarza świata.

Bajońska kwota transferowa to jedno, ale dodatkowym argumentem jest pula kolejnych dziesiątków milionów euro. Na odejściu Neymara do PSG może obłowić się ojciec piłkarza, pełniący rolę jego agenta, który otrzyma potężne pieniądze z dwóch źródeł.

Nadawcą jednego przelewu będzie... Barcelona, a transza formą premii za parafowany pod koniec zeszłego roku nowy kontrakt piłkarza z "Dumą Katalonii" do 2021 roku. W ten sposób Neymar senior zagwarantował sobie 26 milionów euro, które wpłyną na jego konto w najbliższych kilkudziesięciu godzinach, do końca miesiąca.

Reklama

Drugim źródłem pozyskania fortuny jest bonus z kasy PSG na kwotę ponad 35 mln euro. Za jakie zasługi? Z tytułu związania się umową właśnie z klubem z Paryża. O ostatecznym porozumieniu się zainteresowanych stron i finalizowaniu szczegółów transferu poinformowało "Radio Monte Carlo".

Jeszcze kilka dni temu katalońska rozgłośnia radiowa RAC1 twierdziła, że koledzy z Barcy przekonali Neymara do pozostania w Hiszpanii, ale ostatnie postępowania gwiazdora zdają się temu przeczyć.

Na treningu Brazylijczyk pokłócił się z kolegą Nelsonem Semedo i między piłkarzami nieomal doszło do bójki. Zdenerwowany Brazylijczyk opuścił trening i już na niego nie wrócił.

Kolejna informacja, z Neymarem w roli głównej, dotyczyła odwołania spotkania z fanami w Chinach z powodu dopinania "spraw transferowych", o czym w specjalnym oświadczeniu poinformowała agencja turystyczna "Cript".

Art

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL