Reklama

Reklama

Neymar bliski przejścia z Barcelony do PSG

Przejście Neymara z FC Barcelona do Paris Saint-Germain jest niemal przesądzone - twierdzą katalońskie media. Do obejścia jest nawet 222-milionowa klauzula w kontrakcie brazylijskiego gwiazdora.

Radio Catalunya i RAC1 podały, że na 95 proc. Brazylijczyk przeniesie się z Barcelony do PSG.

To kolejny, być może już ostatni, zwrot akcji w krótkiej, choć niezwykle intensywnej, transferowej sadze z udziałem Neymara. Ma ona zakończyć się transferem wszech czasów.

Pierwsze poważne informacje o możliwości przejścia Neymara do PSG szybko zostały zdementowane przez FC Barcelona. W mediach pojawiły się sugestie, że Brazylijczyk gra o podwyżkę.

Niedługo później brazylijskie media zapewniły, że piłkarz "Canarinhos" już dogadał się z paryskim gigantem. Sprawa nabrała tempa.

Reklama

Według katalońskich rozgłośni w obu klubach słychać już głosy, że wielki transfer dojdzie do skutku.

Co z klauzulą piłkarza i Finansowym Fair Play? W obowiązującej do 2021 roku umowie piłkarza z Barcą widnieje zapis o możliwości wcześniejszego odejścia z klubu za niewyobrażalną kwotę 222 mln euro.

Według ESPN Neymar mógłby sam się wykupić z Barcelony, na przykład za pieniądze Katarczyków, a potem przenieść się do PSG.

Brazylijczyk miałby zarabiać w zespole wicemistrza Francji aż 30 mln euro rocznie. Klub z Paryża proponuje mu pięcioletni kontrakt.

Neymar dwa razy wywalczył z Barceloną mistrzostwo Hiszpanii i trzy razy Puchar Króla, triumfował w Lidze Mistrzów i klubowych mistrzostwach świata, zdobył też Superpuchar Hiszpanii i Europy.

WS

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy