Reklama

Reklama

Mourinho: Ronaldo jest najlepszym piłkarzem, z jakim pracowałem

Trener piłkarzy Chelsea Londyn Portugalczyk Jose Mourinho powiedział na łamach magazynu "France Football", że jego rodak Cristiano Ronaldo jest najlepszym zawodnikiem, z jakim kiedykolwiek pracował. - Nie znam większego profesjonalisty - ocenił szkoleniowiec.

- Bycie z nim w jednym klubie to najlepsze, co mi się mogło przydarzyć. Dlaczego? Ponieważ zawsze, gdy pozwalałem mu iść przed sobą, wszyscy oblegali jego, a ja mogłem później spokojnie przemknąć niezauważony - żartował znany z kontrowersyjnych wypowiedzi Mourinho.

Wygląda zatem na to, że były szkoleniowiec Realu Madryt nie żywi urazy wobec swojego podopiecznego w tej ekipie, z którym przed kilkoma miesiącami popadł w konflikt.

- W danym momencie coś może poróżnić trenera i piłkarza, ale na tym koniec. Ja nie mam żadnych pretensji - podkreślił Mourinho.

Reklama

W sierpniu najsłynniejszy portugalski trener piłkarski wytknął piłkarzowi arogancję.

- Kiedy szkoleniowiec krytykuje za coś swojego zawodnika, robi to po to, żeby poprawił on jakiś element taktyki. Problem z Cristianem polegał na tym, że reagował na to bardzo źle, bo może wydawało mu się, że wie wszystko, a trener nie jest w stanie pomóc mu się jeszcze bardziej rozwinąć - mówił.

Pytany o te słowa gwiazdor "Królewskich" odpowiadał dyplomatycznie. - Niektórych rzeczy w życiu po prostu nie należy komentować. W Portugalii mamy takie powiedzenie: nie pluj na talerz, z którego jesz. Dlatego szanuję wszystkich swoich trenerów i wolę skupiać się na pozytywach - powiedział serwisowi espn.go.com.

Mourinho opuścił Real Madryt z końcem ubiegłego sezonu w atmosferze niezgody. Skonfliktowany był nie tylko z Ronaldem, ale też z kilkoma innymi zawodnikami, w tym z legendarnym bramkarzem stołecznego klubu - Ikerem Casillasem.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy