Reklama

Reklama

Memphis Depay: Barcelona się mną interesowała, ale inne kluby także

"Barcelona wykazała zainteresowanie, ale inne kluby także. Nic nie zostało jeszcze zrobione" - stwierdził Memphis Depay, cytowany przez "L'Equipe". Holender jest łączony z transferem do kilku dużych europejskich klubów tego lata.

W ostatnim dniu czerwca kończy się kontrakt Memphisa Depaya z Olympique Lyon. Zawodnik, który potem zostanie wolnym agentem, jest atrakcyjnym celem transferowym dla wielu klubów europejskich. Zwłaszcza, że ma za sobą świetny sezon - dotychczas w Ligue 1 zdobył 20 bramek i 10 asyst.

Memphis Depay: Taki transfer to mój cel

"Chciałbym przejść do jednego z dwóch lub trzech najlepszych klubów z najlepszej piątki lig europejskich" - stwierdził zawodnik, nie precyzując jednak o jakie drużyny mu chodzi. Jak dodał, jest to jego cel, choć nie ma pewności, kiedy zostanie on osiągnięty.

"Gdybym miał takie same statystyki w PSG, jak w Lyonie, cała Europa zwróciłaby na to uwagę. Byłoby tak samo, gdybym osiągnął to w Manchesterze. Muszę więc pokazać trzem lub czterem największym klubom w Europie, że mogę u nich zrobić to samo" - powiedział piłkarz.

Reklama

Odradzający się Holender

Memphis Depay przeżył w Olympique Lyon prawdziwe zawodowe odrodzenie. Wcześniej, w Manchesterze United, nie błyszczał na boisku. Choć do dziś wypowiada się ciepło o byłym klubie, to na Old Trafford został zapamiętany raczej jako nieudany transfer. Teraz jest jednak jedną z gwiazd Ligue 1.

Najwięcej mówi się o transferze Depaya do FC Barcelony. Dla Katalończyków, którzy zmagają się z problemami finansowymi, przyjście Holendra w ramach wolnego transferu byłoby więcej niż świetnym rozwiązaniem.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL