• 6 .Getafe CF (24 pkt.)
  • 7 .Deportivo Alavés (24 pkt.)
  • 8 .Levante UD (22 pkt.)

Mecz FC Barcelona - Deportivo La Coruna 2-2

W 15. kolejce Primera Division Barcelona zremisowała u siebie z Deportivo La Coruna 2-2. Goście wyrwali gospodarzom cenne punkty w ostatnich minutach spotkania. Dla Barcelony był to drugi remis z rzędu w lidze.

Od lat Deportivo nie przyjeżdżało na Camp Nou, będąc tak wysoko w tabeli Primera Division. Podopieczni Victora Sancheza zajmują obecnie szóste miejsce w lidze. Do tej pory przegrali tylko dwa spotkania. Barcelona na mecz z Deportivo wyszła bez kontuzjowanego Neymara. Brazylijczyka zastąpił 20-letni Sandro Ramirez, który rozegrał całkiem niezłe spotkanie.

Gospodarze w tym meczu długo czekali na pierwszą bramkę, chociaż  to "Barca" przez wiekszość gry dominowała na boisku. Już w na samym początku dwie znakomite okazje miał Luis Suarez. W piątej minucie po ładnym dograniu z główki od Sandro, Urugwajczyk minimalnie jednak przestrzelił bramkę.

Deportivo miało jedną znakomitą okazję w pierwszej połowie. Z interwencją spóźnił się Gerard Pique i w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Portillo. Claudio Bravo nie dał się mu jednak pokonać i wybronił strzał rywala.

Pierwszy gol dla Barcelony padł w 39. minucie meczu. Bramkarza gości pięknym strzałem z wolnego pokonał Lionel Messi, zdobywając piątą bramkę w tym sezonie La Liga. Kilkanaście minut po Argentyńczyku wynik na 2-0 Ivan Rakitić. Chorwat. dobrze przymierzył z dystansu i nie dał szans na obronę bramkarzowi Deportivo.

Barcelona przez większą część meczu zdecydowanie kontrolowała spotkanie. Wydawało się, że po drugim golu Rakiticia, Katalończykom w tym meczu już nic nie grozi. Goście zaliczyli jednak znakomity powrót, strzelając dwa gole tuz przed zakończeniem meczu.

W 75. minucie Deportivo pierwszy raz posłało piłkę do siatki rywala, ale sędzia Martinez słusznie dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Sekundy później goście strzelili już jednak prawidłową bramkę, a na listę strzelców wpisał się Perez. Na cztery minuty przed końcem spotkania gola na 2-2 dołożył jeszcze Bergantinos i goście mogli cieszyć się z cennego punktu, zdobytego na Camp Nou. Dla Barcelony był to drugi remis z rzędu.

Primera Division: tabela, terminarz, wyniki, strzelcy

FC Barcelona - Deportivo La Coruna 2-2 (1-0)

Bramki: Messi (39.), Rakitić (62.), - Perez (75.), Bergantinos (86.).

FC Barcelona: Bravo; Alves, Piqué, Mascherano, Alba (77. Mathieu); Busquets, Iniesta, Rakitic (72 Sergi Roberto); Sandro (63. Munir), Messi, Suárez.