Reklama

Reklama

  • 1 .Real Madryt (13 pkt.)
  • 2 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 3 .Valencia Club de Futbol (10 pkt.)
  • 4 .Real Sociedad San Sebastián (10 pkt.)
  • 5 .Athletic Bilbao (9 pkt.)
  • 6 .Sevilla FC (8 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (8 pkt.)
  • 8 .CA Osasuna (8 pkt.)

Marcin Bułka zachwycił na treningu FC Barcelona

Marcin Bułka, 16-letni bramkarz, zachwycił na treningu juniorów FC Barcelona, gdzie wyjechał na tygodniowe testy. Według "El Mundo Deportivo" może oznaczać to podpisanie kontraktu z "Dumą Katalonii". Byłby więc pierwszym polskim piłkarzem w tym wielkim klubie.

Primera Division. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Mierzący 198-centymetrów bramkarz zachwycił sztab szkoleniowy juniorów Barcelony już podczas pierwszych, poniedziałkowych zajęć.

Jak napisał kataloński dziennik "El Mundo Deportivo" Bułka pokazał, że jest "kompletnym zawodnikiem". "Bardzo dobrym w powietrzu jak również na linii" - dodano.

I choć sztab szkoleniowy pod kierunkiem Gabriego, byłego piłkarza Barcelony, jeszcze nie podjął decyzji, czy podpisać kontrakt z młodym Polakiem, wygląda na to, że stanie się tak w najbliższych dniach.

Reklama

Bułka jest wychowankiem warszawskiej szkółki "Dumy Katalonii". Jego talent zauważyły już największe kluby z Europy. Na testy nastolatka zapraszali m.in. Udinese, Atletico Madryt czy Atalanta Bergamo.

Do niedawna młody bramkarz trenował także z Górnikiem Zabrze. "Górnicy" zaproponowali zawodnikowi kontrakt i chcieli włączyć do pierwszej drużyny, ale w szkółce postanowili poczekać na lepsze oferty.

Po niespełna pięciu latach działalność FCB Escola Varsovia zaczyna osiągać coraz większe sukcesy. Bułka jest pierwszym zawodnikiem z warszawskiej szkółki, którego FC Barcelona zaprosiła na testy. 

Do Polski obejrzeć go w akcji pofatygował się sam dyrektor departamentu szkolenia bramkarzy w Barcelonie - Ricard Segerra. 

Nastolatek był obserwowany przez Hiszpana na obozie w Rybniku. Dobrze spisał się w dwóch sparingach - z Ruchem Chorzów oraz Górnikiem Zabrze. 

Prowadził także długie rozmowy z Segerrą, który ostatecznie zdecydował się zaprosić zawodnika na testy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne