• 6 .Sevilla FC (8 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (8 pkt.)
  • 8 .CA Osasuna (8 pkt.)

Malaga CF - Sevilla FC 0-0 w 1. kolejce Primera Division

Sevilla FC z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie zremisowała na wyjeździe 0-0 z Malaga CF w meczu inaugurującym sezon Primera Division.

Półtora tygodnia temu Krychowiak doznał pęknięcia żebra w starciu o Superpuchar Europy z Barceloną. Dzisiaj, okrzyknięty w Hiszpanii "Iron Manem", zawodnik wyszedł na boisko w pierwszym składzie Sevilli. Znów zagrał z konieczności na obronie.

Znany z nieustępliwości polski pomocnik, jak na derby Andaluzji przystało, toczył twarde pojedynki z rywalami. Już na początku spotkania zmierzył się w "zapaśniczym" starciu z Charlesem.

Początek spotkania należał do Malagi, ale pierwszą groźną okazję stworzyli goście. Ever Banega został zatrzymany przez bramkarza, a dobijający jego strzał Kevin Gameiro nie trafił w bramkę. Po chwili niecelnie strzelał Krychowiak.

W kolejnych minutach jeszcze kilka razy w kierunku bramki Malagi strzelali piłkarze Sevilli, ale bez rezultatu. Najlepsze sytuacje marnował Gameiro.

Od 69. minuty drużyna Krychowiaka musiała radzić sobie w osłabieniu. Z boiska za dwie żółte kartki wyleciał nowy piłkarz Sevilli Steven N'Zonzi.

Trener gości Unai Emery wprowadził na boisko, sprowadzonych przed sezonem, Ciro Immobile i Jewhena Konopliankę, ale w końcówce atakowała, grająca w przewadze, Malaga.

Nikomu nie udało się zdobyć gola - bezbramkowy remis na inaugurację Primera Division.

Malaga CF - Sevilla FC 0-0. Raport meczowy

Primera Division: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz