• 6 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (15 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (15 pkt.)

Luis Suarez bohaterem Atletico w meczu z Getafe

W pierwszym meczu 6. kolejki Primera Division Atletico Madryt pokonało Getafe 2-1. Obie bramki dla zwycięskiej ekipy zdobył Luis Suarez.

6. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-09-21 19:30 | Stadion: Coliseum Alfonso Pérez | Widzów: 8950 | Arbiter: Guillermo Cuadra Fernández
Getafe CF
Atletico Madryt
1
2
J. Oblak 45' (samob.)
L. Suárez 78',90'

Getafe nie przestraszyło się rywali, choć nie strzeliło im gola w ligowej rywalizacji od prawie 10 lat. Ostatni raz piłkarz Getafe pokonał bramkarza Atletico 6 listopada 2011 roku, a dzisiejsi gospodarze wygrali wtedy 3:2.

Od tego czasu odbyło się 17 ligowych meczów pomiędzy Getafe i Atletico. Drużyna z Coliseum Alfonso Perez tylko w dwóch z nich uzyskała bezbramkowy remis, a resztę przegrała i nie strzeliła w tych spotkaniach gola.

Dziś wreszcie Getafe strzeliło gola. Nie zdołało jednak wygrać. Tuż przed przerwą Stefan Mitrović wykorzystał gapiostwo Jana Oblaka oraz obrońców i głową trafił do siatki.

W drugiej połowie Atletico atakowało. Najgroźniejszy był Luis Suarez. W 70. minucie Urugwajczyk trafił w poprzeczkę. Chwilę później Carles Alena dostał czerwoną kartkę i w ostatnim kwadransie Getafe grało w przewadze.

Luis Suarez bohaterem Atletico

Podopieczni Diego Simeone szybko wykorzystali grę w przewadze. W 78. minucie do siatki trafił Suarez.

Urugwajczyk został bohaterem Atletico. W doliczonym czasie głową pokonał bramkarza i zapewnił "Los Colchoneros" zwycięstwo.

Dzięki tej wygranej Atletico, z 14 punktami, jest liderem Primera Division. Wyprzedza lokalnego rywala, Real o punkt.

Stefan Savić
90′ Jorge Cuenca Barreno
José Gimenez66′
Mathías Olivera Miramontes
Renan Augusto Lodi dos Santos62′
Stefan Mitrović
Marcos Llorente Moreno
66′ 74′ Carles Aleña Castillo
Ángel Martín Correa
90′ Nemanja Maksimović
Yannick Carrasco90′
90′ Florentino Ibrain Morris Luís
Hector Herrera64′ 84′
65′ 77′ Jaime Mata Arnaiz
Antoine Griezmann67′
67′ José Juan Macías Guzmán
Rodrigo Javier De Paul62′
77′ Jonathan Cristian Silva
David Timor Copoví

90′ Darío Poveda Romera