Reklama

Reklama

Lionel Messi zostanie najlepiej opłacanym piłkarzem?

Lionel Messi zostanie najlepiej opłacanym piłkarzem świata, przyznał Josep Maria Bartomeu, prezes FC Barcelona, który w ten sposób chce zatrzymać swoją gwiazdę w klubie.

"Leo Messi jest najlepszym piłkarzem w historii i chcemy, żeby z nami został" - powiedział Bartomeu dziennikarzom we wtorek.

"Będziemy negocjować. Nie chcę mówić o liczbach, ale, jeśli on jest najlepszym graczem na świecie, to powinno tak być ze wszystkich punktów widzenia" - dodał.

Po przedłużeniu kontraktów z Neymarem i Luisem Suarezem do 2021 roku, Barcelona jest zdesperowana, by to samo zrobić z Messim, pięciokrotnym zdobywcą "Złotej Piłki", którego umowa wygasa w 2018.

"On jest tutaj w domu. Wierzę, że Leo jest w pełni przekonany, iż znajduje się w najlepszym miejscu, w którym może być" - stwierdził prezes "Dumy Katalonii".

Reklama

Czy na decyzję Argentyńczyka mogą mieć wpływ kłopoty z hiszpańskim fiskusem, przez które piłkarz i jego ojciec zostali skazani na 21 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwa podatkowe?

"Nie sądzę, żeby ta sprawa z podatkami miała wpływ na przedłużenie przez niego kontraktu, bo Leo wie, ja wiem i wszyscy wiemy, że nie zrobił niczego złego" - powiedział Bartomeu, który chciałby zobaczyć, jak Messi kończy swoją karierę na Camp Nou.

"To byłaby historia do opowiadania przyszłym pokoleniom. Mieliśmy najlepszego piłkarza na świecie, który grał u nas przez całą karierę" - mówił szef Barcelony.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Primera Division

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL