• 5 .Valencia Club de Futbol (11 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (10 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (10 pkt.)
  • 8 .FC Barcelona (9 pkt.)

Liga hiszpańska - 9. kolejka Primera Division: Sevilla Futbol Club - Levante UD 1-0 (0-0)

20 października na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbył się mecz 9. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Sevilla FC i Levante. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sevilla FC 1-0. Na stadionie stawiło się 34 612 widzów.

9. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-10-20 21:00 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Widzów: 34612 | Arbiter: Guillermo Cuadra
Sevilla FC
Levante UD
1
0
L. de Jong 86'

Jedenastka Sevilla FC bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował szóste miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków drużyna Sevilla FC wygrała 13 razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Erick Cabaco z zespołu gości. Była to 14. minuta spotkania.

W 58. minucie sędzia przyznał kartkę Fernandowi z Sevilla FC. W 64. minucie Hernâni został zastąpiony przez Enisa Bardhiego.

Między 72. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sevilla FC: Ever Banega, Nolito, Javier Hernandez, na ich miejsce weszli: Óliver Torres, Luuk de Jong, Franco Vázquez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Melery, Rogera Martíego zajęli: Nikola Vukcevic, Borja Mayoral. W 76. minucie arbiter pokazał kartkę Jules'owi Koundému, piłkarzowi Sevilla FC.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Luuk de Jong dla drużyny Sevilla FC. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Jesus Navas.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Rúben Vezo z jedenastki gości.

Aitor Fernández Abarisketa
76′ Jules Koundé
Gonzalo Julián Melero Manzanares73′
72′ Ever Banega
José Luis Morales Nogales
58′ Francisco Fernando
Jose Campana
Joan Jordán Moreno
Nemanja Radoja
80′ Javier Hernandez "Chicharito"
Hernâni Jorge Santos Fortes64′
72′ Manuel Agudo Duran Nolito
Oscar Duarte
72′ Óliver Torres Munoz
Enis Bardhi64′
80′ Franco Damián Vázquez
Nikola Vukcevic73′
72′  86′ Luuk de Jong
Sergio León Limones
Marcos Paulo Mesquita Lopes
Borja Mayoral Moya85′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.