• 5 .Valencia Club de Futbol (10 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (10 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (9 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (9 pkt.)

Liga hiszpańska - 9. kolejka Primera Division: Real Sociedad - Real Betis B 3-1 (2-1)

W starciu 9. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 20 października, drużyna Realu Sociedad wygrała z Realem Betis B 3-1 (2-1). Mecz na Reale Arena w San Sebastianie obejrzało 27 934 widzów.

9. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-10-20 14:00 | Stadion: Reale Arena | Widzów: 27934 | Arbiter: C. Soto Grado
Loren Morón 12'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Realu Betis B plącze się na dole tabeli zajmując 16. pozycję, za to drużyna Realu Sociedad zajmując piąte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 42 mecze zespół Realu Betis B wygrał 14 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Realu Betis B nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Loren Morón. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Barragán.

W 22. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Realu Betis B Javi García. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Guevara z drużyny gospodarzy. Była to 28. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Sociedad w 36. minucie spotkania, gdy Willian José zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Zaldúi.

W 53. minucie Álex Moreno zastąpił Pedrazę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Realu Sociedad, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Portu. Przy zdobyciu bramki pomagał Mikel Oyarzabal.

W 63. minucie kartkę dostał Javi García z Realu Betis B. Chwilę później trener Realu Betis B postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Canales'a. Na boisko wszedł Andres Guardado, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 66. minucie Borja Iglesias został zmieniony przez Tello, co miało wzmocnić zespół Realu Betis B. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Guevarę na Sangallego.

Kibice Realu Sociedad nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alexandra Isaka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Willian José. Od 79. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Realu Sociedad i jedną drużynie przeciwnej. W 84. minucie w zespole Realu Sociedad doszło do zmiany. Barrenetxea wszedł za Mikela Oyarzabala.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Joel Robles Blázquez
85′ Robin Le Normand
Antonio Barragan
Ignacio Monreal
Marc Bartra
Joseba Zaldúa Bengoetxea
Aissa Mandi
90′ Martin Ødegaard
Alejandro Moreno Lopera53′
28′ 69′ Ander Guevara Lajo
Sergio Canales65′
Mikel Merino Zazón
Javi Garcia 22′ (samob.) 63′
86′ Igor Zubeldía Elorza
Sanchez Joaquin79′
 36′ 75′ Willian José da Silva
Borja Iglesias Quintas66′
84′ Mikel Oyarzabal Ugarte
Lorenzo Jesús Morón García  12′
 58′ Cristian Portugués Manzanera
Ismael Gutiérrez Montilla
69′ Luca Sangalli Fuentes
Alfonso Pedraza Sag53′
84′ Ander Barrenetxea Muguruza
Diego Lainez Leyva
75′ Alexander Isak
Cristian Tello66′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.