• 5 .Valencia Club de Futbol (11 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (10 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (10 pkt.)
  • 8 .FC Barcelona (9 pkt.)

Liga hiszpańska - 9. kolejka Primera Division: RCD Espanyol Barcelona - Villarreal CF 0-1 (0-1)

20 października na RCDE Stadium w Cornelli de Llobregat odbyło się starcie 9. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Espanyolu Barcelona i Villarreal CF. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Villarreal CF 1-0. Spotkanie obejrzało 19 766 widzów.

9. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-10-20 16:00 | Stadion: RCDE Stadium | Widzów: 19766 | Arbiter: C. Del Cerro Grande
RCD Espanyol Barcelona
Villarreal CF
0
1
K. Toko Ekambi 17'

Drużyna Espanyolu Barcelona przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Jedenastka Villarreal CF wygrała aż 13 razy, zremisowała 20, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Karl Toko dla zespołu Villarreal CF. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Villarreal CF.

W 51. minucie kartkę obejrzał Iborra z zespołu gości. W 57. minucie Darder zastąpił Estebana Granerę.

Niedługo później trener Villarreal CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Javi Ontiveros, a murawę opuścił Cazorla. Trener Espanyolu Barcelona postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Matíasa Vargasa i na pole gry wprowadził napastnika Facunda Ferreyrę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 77. minucie Víctor Gómez został zmieniony przez Wu Leiego, co miało wzmocnić drużynę Espanyolu Barcelona. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karla Toko na Samuela Chukwueze'a w 81. minucie oraz Alberta Morena na Ramira Moriego w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację minutę później, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Espanyolu Barcelona: Bernardowi i Diego Lopezowi. W drugiej połowie nie padły bramki.

Calleri
90′ Diego Lopez
Sergio Asenjo Andres
90′ Bernardo Espinosa
Raul Albiol
Adrià Giner Pedrosa
Pau Francisco Torres
Edinaldo Gomes Pereira
Alberto Moreno90′
77′ Víctor Gómez Perea
Moisés Gómez Bordonado
David López Silva
Santi Cazorla71′
57′ Sergi Darder Moll
Vicente Iborra51′
Marc Roca Junqué
Rubén Peña Jiménez
Víctor Sánchez Mata
André-Frank Zambo Anguissa
71′ Matías Ezequiel Vargas Martín
Samuel Chimerenka Chukwueze81′
57′ Esteban Granero
Javier Ontiveros Parra71′
71′ Facundo Ferreyra
Manuel Trigueros Munoz
77′ Lei Wu
Carlos Bacca

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Espanyolu Barcelona, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.