• 5 .Valencia Club de Futbol (10 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (10 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (9 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (9 pkt.)

Liga hiszpańska - 9. kolejka Primera Division: Athletic Bilbao - Real Valladolid CF 1-1 (1-0)

W meczu 9. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 20 października, drużyna Athletic Bilbao zremisowała z Realem Valladolid 1-1 (1-0). Mecz na San Mamés Barria obejrzało 36 503 widzów.

9. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-10-20 18:30 | Stadion: San Mamés Barria | Widzów: 36503 | Arbiter: Jesús Gil Manzano
Athletic Bilbao
Real Valladolid CF
1
1
Williams 33'
Íñigo Martínez 71' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Jedenastka Athletic Bilbao wygrała aż 16 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Athletic Bilbao w 33. minucie spotkania, gdy Williams strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zanotował Unai López.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Mohamed Karim z drużyny gości. Była to 38. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Athletic Bilbao.

W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Yerayowi, piłkarzowi gospodarzy. W 66. minucie za Iñiga Córdobę wszedł Benat.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Realu Valladolid doszło do zmiany. Pedro Porro wszedł za Toniego Suáreza. Trener Realu Valladolid postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił obrońcę Javiego Moyana i na pole gry wprowadził napastnika Jorge De Frutosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 71. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Athletic Bilbao Íñigo Martínez. W 75. minucie sędzia przyznał kartkę Joaquínowi Fernándezowi z Realu Valladolid.

Chwilę później trener Athletic Bilbao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Aduriz, a murawę opuścił Unai López. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aduriza z Athletic Bilbao, a w 90. minucie Jordiego Masipa z drużyny przeciwnej. W 85. minucie Sergi Guardiola został zmieniony przez Anuara Tuhamiego, co miało wzmocnić jedenastkę Realu Valladolid. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raula Garcię na Gaizkę Larrazabal.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Jordi Masip90′
58′ Yeray Álvarez López
Francisco Olivas Kiko
Mikel Balenziaga Oruesagasti
José Ignacio Martínez García
Ander Capa Rodríguez
Javier Moyano Lujano68′
71′ (samob.) Íñigo Martínez Berridi
Mohamed Salisu Abdul Karim38′
66′ Iñigo Córdoba Querejeta
Joaquín Fernández Moreno75′
86′ Raul Garcia Escudero
Miguel Angel Herrero Javaloyas
Daniel García Carrillo
Laureano Antonio Villa Suárez68′
77′ Unai López Cabrera
Enes Ünal
 33′ Iñaki Williams Arthuer
Pedro Antonio Porro Sauceda68′
66′ Benat Extebarria
Anuar Mohamed Tuhami85′
86′ Gaizka Larrazabal Goikoetxea
Jorge de Frutos Sebastián68′
Oihan Sancet Tirapu
Stiven Ricardo Plaza Castillo
77′ 79′ Aritz Aduriz
Waldo Rubio Martín

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.