• 5 .Getafe CF (46 pkt.)
  • 6 .Atletico Madryt (45 pkt.)
  • 7 .Valencia CF (42 pkt.)
  • 8 .Villarreal CF (38 pkt.)

Liga hiszpańska - 7. kolejka Primera Division: Atletico Madryt - Real Madryt 0-0

W pojedynku 7. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 28 września, drużyna Atletico zremisowała z Realem 0-0. Mecz na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie obejrzało 67 942 widzów.

7. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-09-28 21:00 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Widzów: 67942 | Arbiter: J. González
Atletico Madryt
Real Madryt
0
0

Był to mecz na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się trzecia i pierwsza jedenastka Primera Division.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Nachowi z drużyny gości (”Królewscy”). Była to 22. minuta spotkania.

Na drugą połowę zespół Atletico wyszedł w zmienionym składzie, za Vitolo wszedł Ángel Correa. W 61. minucie Renan Lodi zastąpił Thomasa Lemara.

W 69. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Raphaela Varanego z Realu, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Thomasa Parteya z drużyny przeciwnej.

Daniel Carvajal Ramos
61′ Renan Augusto Lodi dos Santos
Casemiro
90′ Thomas Teye Partey
Toni Kroos
. Saul Niguez
Federico Valverde68′
46′ Victor Machin Perez Vitolo
Gareth Bale
70′ João Félix Sequeira
James Rodriguez77′
61′ Thomas Lemar
Lucas Vázquez Iglesias
70′ Marcos Llorente Moreno
Luka Jović88′
46′ Ángel Martín Correa
Vinicius Junior

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.